Denis ja AglayaMõisamängud 2018/2019

Muusikat oboele
Aglaya Golubeva (oboe, Moskva), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kaastegev Diana Liiv (jutt, klaver)
Kavas: Tamberg, Pärt, Chopin, Bach

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2018-2019 on sarja 11. hooaeg. Käesoleva hooaja esimese poole teema on “noortelt-noortele” – fookuses on noored kammermuusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka noorte muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Kontserdil kõlab eesti muusikaklassika – nimilugu – oboerepertuaari kullafondi kuuluv Eino Tambergi “Muusikat oboele” ning Arvo Pärdi “Peegel peeglis” kõrvuti Bachi, Tšaikovski ja Chopini muusikaga.  

Kontserdil esinevad verinoored muusikud Eestist ning Venemaalt – Moskvast. Külalisesineja, 14-aastane oboemängija Aglaya Golubeva on pärit muusikute perekonnast, kes on Eestiga seotud väga tähelepanuväärsel moel. Ka Aglaya isa, Denis Golubev on tunnustatud Moskva oboesolist ning kontserdikorraldaja. Golubevide pere on juba aastakümneid suvitanud Eestis, Haapsalus. Sellega seoses tekkis neil idee luua kontakte eesti muusikutega (sellest pärineb ka koostöö MTÜ-ga Kammermuusikud ning selle kunstilise juhi Diana Liiviga). Koostöö päädis Denis Golubevi korraldatud eesti muusika festivaliga “Peegel peeglis” Moskvas. Suhted Denis Golubevi ning Moskva Novaya Operaga mõjutasid ka Haapsalus toimuva Tšaikovski festivali sündi. Denis Golubevi tütar Aglaya Golubeva on silmapaistev noor oboemängija, kes õpib rahvusvaheliselt tunnustatud muusikakoolis – Moskva Gnesini instituudis, 9. klassis. Tema õpetajateks on Dennis Osver ja Alexander Posikera. Kvinteti koosseisus võitis Aglaya Golubeva laureaaditiitli mainekal rahvusvahelisel konkursil “Concertino Praga 2018″.  

14-aastane noor eesti pianist Tähe-Lee Liiv alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, kus 2018 a. kevadel lõpetab  8. klassi. Alates sügisest 2018 alustab Tähe-Lee klaveriõpinguid mainekas Sibeliuse Akadeemia Noorteakadeemias, Helsingis. 
Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta 3. koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas 1. koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee II koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Konkursil Eesti Kõla saavutas ta 2014 a. II ja 2015 a. III koha. 2017. a. Saavutas ta 3. koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017″.  2018 a. oli ta finalist rahvusvahelisel Chopini nimelisel pianistide konkursil Narvas ning võitis 1. preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil San Dona di Piaves.
Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (Beethoven – Klaverikontsert nr 1). 
Ta on osalenud korduvalt prof. Arbo Valdmaa pianistide kursusel Pärnus ning 2015. a. Forum Orihuela kursustel Hispaanias Hui Ying Tawastsjerna juhendamisel. 2017-2018 õppeaastal osales Tähe-Lee rahvusvahelistel Konstantin Bogino pianistide kursustel Bergamos. Ta on ka osalenud EMTA-s Hande Dalkilic’i meistriklassis.

Aglaya Golubeva ning Tähe-Lee Liiv on koos mänginud juba alates aastast 2015, esinenud mitmetel kontsertidel ning festivalidel.

IMG_6490