Dorpat trioMõisamängud
Aastaajad. Dorpat trio
Anna Samsonova (viiul), Enno Lepnurm (tšello), Irina Oja (klaver)
Kavas: Dvořák, Piazzolla

29.11.2013 kell 10 Tõstamaa mõis, Pärnumaa
29.11.2013 kell 12.30 Uuemõisa mõis, Läänemaa

Dorpat Trio musitseerib koos 2012. aasta juunist, esmakordselt esines ta Narvas XVIII J. Mravinski nim. rahvusvahelise muusikafestivali raames. Novembris 2012 osales trio VI  J. Joachimi nim rahvusvahelisel kammermuusika konkursil Weimaris (Saksamaa). Trio repertuaaris on teosed klassikast kuni tänapäevani, mõned nendest on Eestis esmaettekanded.

Anna Samsonova lõpetas 1997. aastal Narva Muusikakooli Svetlana Voronova viiuliklassis. Õpingud jätkusid Tallinnas G. Otsa nim Tallinna muusikakoolis Eva Punderi juhendamisel. Aastal 2004 lõpetas ta bakalauruseõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Aet Ratassepa ja Arvo Leiburi juhendamisel ning aastal 2012 samas magistrantuuri (cum laude) prof Aleksandr Ficheri viiuliklassis. Anna Samsonova on osalenud mitmetel regionaalsetel ja üleriigilistel konkurssidel. 1997. aastal pälvis ta I preemia Narvas noorte keelpillimängijate konkursil ning 1999. aastal III koha Tallinnas II noorte keelpillimängijate konkursil. Ta on osa võtnud meistrikursustest, mida on juhendanud Anatoli Reznikovsky, Zorja Šihmurzaeva, Michael Gaisler jt. Aastast 2005. töötab Anna Samsonova Vanemuise teatri sümfooniaorkestris. 2009. aastal asutas ta koos oma kolleegidega kammeransambli Dorpat, millest kasvas välja Dorpat Trio.

Enno Lepnurm on sündinud 1981. Tallinnas. 9-aastaselt alustas ta tšelloõpinguid Tallinna Muusikakoolis õp Evi Olti juhendamisel ja omandas keskhariduse Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppis Laine Leichteri tšelloklassis. Aastal 2001 jätkusid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Peeter Paemurru tšelloklassis, mille ta lõpetas 2007. aastal. Lisaks on Enno Lepnurm end täiendanud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides. Pärast EMTA lõpetamist on Enno Lepnurm esinenud nii solisti kui ka erinevate ansamblite liikmena Eestis ja välismaal. Vabakutselina tegutseb ta ERSOs, Üle-eestilises Noorte Sümfooniaorkesteris ning erinevades kammermuusika kollektiivides; ta on ka Salongitrio liige. Aastast 2011 töötab Enno Vanemuise sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina ning aastast 2012 on ta Dorpat Trio liige.

Irina Oja lõpetas Muusikakeskkooli Novosibirski Riikliku Konservatooriumi juures ning 1998. aastal Krasnojarski Riikliku Muusika- ja Teatriakadeemia Svjatoslavi Ovodovi klaveriklassis. Ta on töötanud eksperementaalses keskkoolis Univers”klaveriõpetajana ja kontsertmeistrina ning Krasnojarski Riikliku Muusika- ja Teatriakadeemias  kontsertmeistrina näitlejameisterlikkuse kateedris dots Nina Žarova klassis ning soololaulu kateedris dots Natalja Aleksejeva klassis.  1999. aastast tegutses ta kontsertmeistrina teatris Vanemuine, 2004. aastast klaveriõpitajana ja kontsertmeistrina Tartu I Muusikakoolis ning Heino Elleri nim Tartu muusikakoolis Taisto Noore lauluklassis. Aastast 2011 töötab Irina Tallinna Tartu ülikooli kunstide instituudis kontsertmeistrina Vaike Kiik-Salupere lauluklassis ja Mart Kivi dirigeerimisklassis. 2012. aastast õpib Irina EMTA magistrantuuris dots Marrit Gerretz-Traksmanni kammermuusikaklassis. 2009. aastast Irina on kammeransambli Dorpat solist. Ta on esinenud kontsertidega erinevates paikades üle Eesti nii solistina kui kammerkoosseisudes – duost sekstetini.