Taavi ReimetsMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Allegretto Scorrevole… A la “Ristiisa”
           
Taavi Reimets (klarnet), Diana Liiv (klaver)
26.06.2010 kell 11 Kiltsi mõis, Lääne-Virumaa
26.06.2010 kell 14 Luua mõis, Jõgevamaa
26.06.2010 kell 17 Vasta mõis, Lääne-Virumaa

Kavas:
Nino Rota, Robert Schumann, Frederic Chopin

Nino Rota nimi seostub esmajoones ühe kuulsaima itaallasest filmilooja Federico Fellini filmidele loodud muusikaga. Rota on suurepäraselt osanud tabada Fellinile omast sürrealistlikku ning jaburalt unenäolist, samas ülimalt tundelist õhkkonda. Vähem on tuntud tema kammermuusika, ent ka siin näitab ta end leidliku ning fantaasiaküllase autorina. Sel kontserdil kõlab samuti muusikat Francis Ford Coppola filmitriloogiast “Ristiisa”.
200 aastat tagasi sündis üks klaverimuusika armastatumaid heliloojaid, poolakas Fryderyk Chopin. Olles ise väga tunnustatud pianist, peegeldab ka tema käekiri suurepärast klaverivaldamist ning detailipeenust. Läbi kogu Chopini loomingu kumab hõrk igatsus ja nukrus, mis ilmneb isegi tema kõige säravamates, virtuoossetes teostes. Suurema osa oma elust veetis ta eksiilis ning igatsust oma kodumaa järele võib kuulda suuremas osas tema teostest. Ta oskab olla delikaatne, õrn ja läbipaistev hoolimata nootide tohutust hulgast. Kontserdil võib kuulda ka ühte Chopini tuntuimatest paladest, „Vihmapiiskade prelüüdi“.

Taavi Reimets on lõpetanud Georg Otsa Muusikakooli ning käesoleval ajal õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klarneti erialal. Ta on omapärase jõulise mänguga noor eesti klarnetimängija. Taavi armastab väga mängida kammermuusikat ning tema rõõm muusikast kandub kindlasti ka kuulajani.
Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. 2009. juulis võitis Diana Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.