Liina ArumetsMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Vihmapiisad. Tants klaveriga
Diana Liiv (klaver), Liina Arumets (tants)
Romantiline ja virtuoosne klaverimuusika ja kaasaegne tants
24.07.2010 kell 10.30 Pikavere mõis, Harjumaa
24.07.2010 kell 13 Uue-Harmi mõis, Harjumaa
24.07.2010 kell 15 Kose-Uuemõisa mõis, Harjumaa
24.07.2010 kell 18 Pärsti mõis, Viljandimaa

Tänavu on 200. sünniaastapäev ühel klaverimuusika armastatuimal heliloojal poolakal Fryderyk Chopinil. Olles ise väga tunnustatud pianist, peegeldab ka tema käekiri suurepärast klaverivaldamist ning detailipeenust. Läbi kogu Chopini loomingu kumab hõrk igatsus ja nukrus, mis ilmneb isegi tema kõige säravamates, virtuoossetes teostes. Ta oskab kirjutada delikaatselt, õrnalt ja läbipaistvalt hoolimata nootide tohutust hulgast. Väga olulisel kohal tema loomingus on tantsud – poloneesid, masurkad, valsid. Tantsulisus, kergus ja liikumise nõtkus on märksõnadeks ka teostes, mis otseselt tantsu nime ei kanna. Mis võikski olla loomulikum kui ühendada Chopini muusika liikumisega? Kontserdil võib kuulda ka ühte Chopini tuntuimatest paladest, „Vihmapiiskade prelüüdi“, mis lausa kutsub ennast lavastama. Lisaks Chopinile kõlab muusikat ka teistelt romantilise ja virtuoosse klaverimuusika autoritelt.

Liina Arumets on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsueriala. Tal on juba häid kogemusi klassikalise muusika tantsuks lavastamisega.
Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. 2009. juulis võitis Diana Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna.