Mõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Suvebarokk
Maarja Uus (plokkflööt), Heli Ernits (oboe), Reinut Tepp (klavessiin)
7.08.2011 kell 15 Sargvere mõis, Järvamaa
7.08.2011 kell 18 Koigi mõis, Järvamaa (piletid 2.-, 4.-)
Kavas:
Georg Philipp Telemann: Trio-sonaat oboele, plokflöödile ja basso continuole
François Couperin: Kontsert
Kontserdil kuuleme kirjut ja meeleolukat valikut barokiajastust, mis tutvustab 17.-18. sajandi muusikat väga erinevatest külgedest.
Reinut Tepp alustas muusikaõpinguid Talinna 7. keskkooli klaveriklassis (Samuel Lazikin) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ell Saviauk) ning Tallinna Konservatooriumis (prof. Laine Mets). 1993. a. jätkusid õpingud EMA magistratuuris prof. L. Metsa klaveriklassis ja Imbi Tarumi klavessiiniklassis. Ta on täiendanud end Huguette Dreyfus’i kursustel. Reinut Tepp on teinud koostööd kollektiividega nagu Tallinna Barokkorkester, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester jt. Tihe koostöö seob teda ansambliga Cantores Vagantes. 1998. aastast on ta tegev klavessinistina maailmanimega kammerorkestris Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), kellega on esinenud arvukatel kontsertidel üle kogu maailma (Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Tokyo Santory Hall jne.). Lisaks Gidon Kremerile ja Kremeratale on ta üles astunud väljapaistvate interpreetidega nagu Michala Petri, Sergio Azzolini, Aleksei Ogriatsuk, Kalev Kuljus, Moshe Aron Epstein, Maria Fedotova jt. Samuti mängib Reinut Tepp Kremerata Baltica Sextetis. Ta õpetab G. Otsa nim Muusikakoolis klavessiini ja kammermuusikat.
Reinut Tepp, üks silmapaistvamaid eesti klavessiniste on pälvinud eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia 2010.
Heli Ernits alustas oboeõpinguid 1999. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, olles varem õppinud lastemuusikakoolis flööti. Neli aastat hiljem suundus ta õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse (EMTA) Olev Ainomäe juhendamisel, kelle soovitusel avanes võimalus veeta aasta vahetusüliõpilasena Karlsruhe Muusikakõrgkoolis prof. Thomas Indermühle oboeklassis. Pärast EMTA lõpetamist jätkusid õpingud Karlsruhes kuni 2009. aasta juulini. Aastatel 2009-2010 läbis ta magistriõppe EMTA-s Nils Rõõmussaare juhendamisel. Alates 2011/2012 õppeaastast jätkab ta õpinguid EMTA doktorantuuris.
Maarja Uus õpib Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning sügisest jätkuvad tema õpingud Schola Cantorum Basiliensises (Šveits) . Ta on nõuandeid saanud ka erinevatelt meistrikursustelt, olulisemad neist plokkflöödimängijate Heikko ter Scheggeti ja Dan Laurini omad.
Mõne aasta eest avastas Maarja enda jaoks lisaks plokkflöödile lauto ning sealt edasi theorbi ning on
nüüd kogu oma hingega sukeldunud ka nende instrumentide imepärasesse helidemaailma.
Maarjale on edukalt osalenud mitmetel konkursidel. Ta saavutas esimese koha üleriigilisel
puhkpillimängijate konkursil 2003 aastal ning 2004 aastal esimese koha J. Van Eycki variatsioonide
võistumängimisel. 2006 ja 2008 aastatel sai ta eripreemia Round Table konkursil. 2010 aastal
tunnistati ta kolmanda koha vääriliseks üleriigilisel keskastme muusikakoolide puhkpillide konkursil.