Oksana SinkovaMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Orus, jõel ja aasal. Eesti Vabariigi 20. taasiseseisvumispäeva kontsert
Oksana Sinkova (flööt), Diana Liiv (klaver)
23.08.2011 kell 18 Viimsi Laidoneri mõis, Harjumaa

Kavas:
Heino Eller: “Orus”, “Jõel” ja “Aasal”
Raimo Kangro: Kolm eesti rahvaviisi flöödile op. 43 (Variatsioonid teemale “Meil aiaäärne tänavas”)
Ferenc Liszt: Ungari rapsoodia nr 2
Francis Poulenc: sonaat flöödile ja klaverile

Eesti Vabariigi taasiseseisvuspäeva puhul kõlavad kontserdil palad eesti heliloojatelt. Eesti klassiku ja heliloomingu esiisa Heino Elleri kolm pala on üks armastatumaid tsükleid Eesti klassika kullafondist, Raimo Kangro variatsioonid teemale “Meil aiaäärne tänavas” aga pakuvad publikule kahtlemata äratundmisrõõmu, samas värskes värvingus.

Kuna aastal 2011 möödub 200 aastat Ungari helilooja Ferenc Liszti sünnist, siis kontserdile eriliselt piduliku ja ka lõbusa jume annab üks tema tuntumaid teoseid, Ungari Rapsoodia nr 2, mis tuttav ka “Tom ja Jerry” multifilmist.

Lisaks eelpoolnimtatutele on kavas ka teos prantsuse 20. sajandi autorilt. Francis Poulenci kolmeosaline flöödisonaat on flöödirepertuaari üks tähtteoseid – õhuline, nõtke ja justkui lendlev.

Oksana Sinkova on praegu ilmselt hinnatuim eesti flöödisolist. Tema arvukatest autasudest ja esiletõstmistest värskeim on 2008. aasta Eesti Puhkpillimängijate Konkursi esikoht ja Grand Prix. Oksana Sinkova on lõpetanud 2002. aastal cum laude (kiitusega) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) Neeme Punderi ja prof. Matti Helini juures, aastal 2006 samas kiitusega magistratuuri ning jätkab käesoleval ajal doktorantuuris. Aastal 2004-2005 täiendas ta end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Moshe Aron Epsteini juures. Lisaks sellele on osa võtnud mitmete maailmakuulsate flöödimängijate meistrikursustest. 2000-2008 töötas Oksana Sinkova teatri “Vanemuine” sümfooniaorkestris flöödirühma kontsertmeistrina, alates 2008 töötab Rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestris ja õppejõuna EMTA-s. Aastast 1999 teeb koostööd Narva Sümfooniaorkestriga flöödirühma külaliskontsertmeistrina. Oksana Sinkova on esinenud soolokontsertidega mitmes riigis, olnud žürii liige muusikakoolide konkurssidel, esinenud solistina Eesti ja välismaa orkestrite saatel.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud bakalaureuse- ja magistriõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Peep Lassmanni klaveriklassis, täiendanud ennast USA-s Longy Scool of Music´is ning Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Alates aastast 2009 õpib ta Itaalias rahvusvahelises pianistide koolis Accademia Santa Secilias  prof. Konstantin Bogino juhendamisel. Ta on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, USA-s, Itaalias, Iisraelis, Hollandis jt. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga). Diana Liiv on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.