Tartu KammerorkesterMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Tartu Kammerorkester ja Pariisi noored virtuoosid
Tartu Kammerorkester, dirigent Taavi Nachtigall (Soome), Solistid: Alexis Roussine (viiul, Prantsusmaa), Lev Bogino (viiul, Prantsusmaa).
8.07.2011 kell 12.15 Tartu Jaani kirik, Tartu linn (tasuta)
8.07.2011 kell 20 Otepää kirik, Valgamaa (tasuta)
9.07.2011 kell 17 Tammistu mõis, Tartumaa  (pilet 3.-, õpilastele, tudengitele, pensionäridele 2.-)

Kavas:
Johann Sebastian Bach: Topeltkontsert d-moll
Edvard Grieg: Holbergi süit
Jean Sibelius: Andante Festivo

Ei juhtu just iga päev, et suurlinnadest kaugele, väikesesse mõisasaali või kirikusse tuleb külla terve orkester. Siin saab see siiski võimalikuks. Noore ambitsioonika kollektiivi – Tartu Kammerorkestri ja prantsuse/vene päritolu suurepäraste solistide esituses kõlab muuhulgas üks klassikalise muusika pärle, Bachi kolmeosaline Topeltkontsert ehk kontsert kahele viiulile ja orkestrile d-moll. Lisaks on kavas Griegi muusika, pakkudes kauneid hetki põhjamaise rahvusromantika gurmaanidele. Norra filosoofi ja näitekirjaniku Ludvig Holbergi 200. sünniaastapäeva puhul algselt klaverile loodud “Holbergi süit” on tuntuks saanudki pigem keelpilliorkestrile seatuna. Kontserti jääb lõpetama Jean Sibeliuse karge ja kaunis Andante Festivo.

Tartu Kammerorkester on Tartus tegutsevate ning Tartust pärit kõrgel tasemel professionaalsete muusikute kollektiiv, mis on loodud eesmärgiga rikastada linna ja ümbruskonna muusikaelu. Orkestri kontsertmeister on Tartu juurtega Elo Tepp, eesti üks hinnatumaid viiulisoliste, Tallinna Kammerorkestri liige. Orkestri koosseisu kuuluvad ka nt. Sibeliuse Akadeemias hariduse omandanud, eesti üks noorema põlvkonna silmapaistvamaid viiuldajaid Liis Joamets (käesoleval ajal töötab Oulu Sümfooniaorkestris, Soomes) ning Tartus tegutsev ERSO tšellorühma esimängija Pärt Tarvas.

Igasuviselt puhkab Lõuna-Eestis, Otepää lähistel kuulus Pariisis elav viiuldaja ning pedagoog Miroslav Roussine – üks esimesi legendaarse viiulivirtuoosi ning vene viiulikooli alustala David Oistrakhi õpilasi, kes saavutas ülemaailmse kuulsuse, võites mitemeid rahvusvahelisi konkursse (sh ühe nimekamatest – Wieniawski konkursi) ning seejärel esinedes pidevalt maailma suurtel lavadel. Miroslav Roussine on Eestiga seotud olnud juba aastakümneid, siin suvitades. Sageli on tal külas ka tema parimad õpilased Pariisist. Muusikasõprade Seltsil õnnestus seekordsesse sarja kaasata Tartu Kammerorkestri ette soleerima ka kaks noort talenti Roussine`i klassist, keda on saatnud juba märkimisväärne edu konkurssidel ning kontserdisaalides üle Euroopa: Alexis Roussine´i ja Lev Bogino. Esimene nendest on vanameistri enda poeg ning ka teine noor viiulitalent on pärit väga austusväärsest muusikute dünastiast: tema isa, Konstantin Bogino on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist ja pedagoog, kes pidevalt esineb ning annab meistriklasse üle Euroopa.