Viiuliduo Kristiina-ToomasMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Kapriis. Viiuliduo
Kristina Kriit (viiul), Toomas Nestor (viiul)
09.07.2011  kell 13  Lasila mõis, Lääne-Virumaa
09.07.2011 kell 15.30 Luua mõis, Jõgevamaa
10.07.2011  kell 15 Rogosi mõis, Võrumaa

Kavas:
N. Paganini: Kapriisid, J.S. Bach: soolosonaat, B. Bartok: soolosonaat, viiuliduod

Kes poleks kuulnud Paganini kapriisidest? Viiulimängija Kristina Kriidi esituses kõlavad mitmed neist säravatest virtuoospaladest, mis kuuluvad viiulimuusika kullafondi. Kaelamurdvad käigud, temperamentsed karakterid, tundeküllane viiulimäng… Sooloviiuliteostest kõlavad veel kaks omavahel küll ajas kauget, kuid ideeliselt lähedast teost: vanameister Johann Sebastian Bachi ja ungarlase Bela Bartoki viiuli soolosonaadid.

Kahel viiulil aga kõlavad mitmed Ungari rahvaviisidel põhinevad Bela Bartoki viiuliduetid. Estonia teatri orkestri esimängijad Kristina Kriit ja Toomas Nestor esitavad duette kahtlemata publikut totaalselt kaasakiskuvalt.

Viiulimängija Kristina Kriit on lõpetanud Eesti Muusika-ja teatriakadeemia magistrantuuri cum laude Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis, alates aastast 2004 õpib ta EMTA doktorantuuris. Lisaks on ta ennast täiendanud aastatel 2001-2002 Universität Mozarteum´is, Salzburgis prof. Hermann Kienzl´i juhendamisel. Ta on esinenud solistina Hollandis, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Soomes. Käesoleval ajal on Kristina Kriit Rahvusooper Estonia Orkestri teine kontsertmeister ja õpetab viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kristina Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on 1996 Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas, kus pälvis eripreemia ja 1997 Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas, Lublinis.Ta on kahel korral olnud maineka Holland Music Sessions festivali stipendiaat ning aastal 2010 saavutas ta laureaadi tiitli rahvusvahelisel kammermuusika konkursil “Music without limits” Leedus, Druskininkais.

Toomas Nestor lõpetas Tallinna Konservatooriumi 1984. aastal professor Endel Lippuse viiuliklassis. Käesoleval ajal töötab Toomas Nestor õppejõuna Tallinna Muusikakeskkoolis ja on Rahvusooper Estonia sümfooniorkestri II viiuli kontsertmeister. Toomas Nestor on aktiivselt tegutsev kammermuusik. 1984. aastast mängib Nestor Tallinna Keelpillikvartetis ning koos Kristina Kriidi ja Levi-Danel Mägilaga kuulub ta ka Tallinna Keelpillitrio koosseisu.