Diana Liiv 1Mõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Ungari rapsoodia. Ferenc Liszt 200
Diana Liiv (klaver)
20.07.2011 kell 14 Võisiku mõis, Jõgevamaa
27.07.2011 kell 15 Paju mõis, Valgamaa
05.08.2011 kell 14 Tammiste mõis, Pärnu linn
11.08.2011 kell 11 Halinga mõis, Pärnumaa

Kavas:
Ferenc Liszt: Petrarca sonetid, Ungari rapsoodia nr 2

Francesco Petrarca oli 14. sajandi Itaalia humanismi suurkuju, silmapaistev poeet, teadlane. Enamuse oma elust elas ta väikeses mägikülas, tegeles luuleloominguga, millest paljud kunstiinimesed ka sajandeid hiljem inspiratsiooni ammutasid. Ka Ferenc Liszt kirjutas Petrarca kaunist armastusluulest inspireerituna kuulsad Petrarca Sonetid tsüklist “Itaalia rännuaastad”.

Lisaks hingematvalt kaunitele ja romantilistele Petrarca sonettidele tuleb kontserdil esitusele ka üks klaverirepertuaari kuulsamaid teoseid: Ferenc Liszti Ungari rapsoodia nr 2. Eriti kuulsaks on selle teose teinud arvatavasti Walt Disney multifilm “Tom ja Jerry. Kassikontsert”, kus antud teost kass ja hiir esitavad. Lisaks klaverimängule avaneb publikule võimalus ka kõnealust multifilmi humoorikalt klaveripalaga põimituna videoprojektsioonina näha. Tõeline suvine hea tuju kontsert!

Pianist Diana Liiv on lõpetanud bakalaureuse- ja magistriõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Peep Lassmanni klaveriklassis, täiendanud ennast USA-s Longy Scool of Music´is ning Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Alates aastast 2009 õpib ta Itaalias rahvusvahelises pianistide koolis Accademia Santa Secilias  prof. Konstantin Bogino juhendamisel. Ta on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, USA-s, Itaalias, Iisraelis, Hollandis jt. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Tartu Kammerorkestriga). Diana Liiv on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.