PalmidMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Poeem. Palm-duo
Heiki Palm (tšello), Anne-Mai Palm (klaver)
27.07.2013 kell 14 Mooste mõis, Põlvamaa
28.07.2013 kell 15 Hummuli mõis, Valgamaa

Kavas:
Brahms – Sonaat tšellole ja klaveri nr. 2, F-duur op. 99
Schubert – Sonaat tšellole ja klaverile. D 821 a-moll Arpeegione
G.Faure – Eleegia op. 2
Eller – Poeem

Lõuna-Eesti juurtega abielupaar Heiki ja Anne-Mai Palm on äsja naasnud doktoriõpingutelt USA-st, Alabamast. Mõlemad muusikud on olnud tihedalt seotud Tartu ja Põlva muusikaeluga – töötanud Põlva muusikakoolis ja Tartu Elleri nimelises Muusikakoolis ning nüüd on nad ennast taas sidumas Eestiga. Kavas on romantiline kammermuusika Saksa, Prantsuse ja Eesti heliloojatelt.

Heiki Palm (1978) on õppinud tšellot Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolis Reet Metsa juures ja Eesti Muusikaakadeemias prof. Peeter Paemurru juures. Aastatel 1999-2008 ja 2011 – kuni kaesolevani täiendab ta end doktorantuuris tšello erialal USA-s. Aastal 2005 lõpetas ta magistriõpingud kiitusega Akroni Ülikoolis, Ohios (prof. Michael Haber) ning 2007a. jätkas doktorantuuris Alabama Ülikoolis (prof. Carlton McCreery). H. Palm on neljal korral osalenud täisstipendiumiga suurejoonelistel muusikafestivalidel USA-s (Brevard Music Center, North-Carolina; Chatauqua Summer Festival, New York). Ta on esinenud mitmetes kammerkoosseisudes nii Eestis kui ka USA-s. Koos abikaasa Anne-Mai Palmiga on ta kontserte andnud alates aastast 2002.

Anne-Mai Palm (1981) on õppinud H. Elleri nim. Muusikakoolis Ene Arro klaveriklassis ja Eesti Muusikaakadeemias Lilian Semperi klaveriklassis. Aastatel 2004- 2008 ja 2011-2013 on ta end täiendanud USA-s. 2008 aastal lõpetas kiitusega magistriõpingud USA-s, õppides pianist Philip Thomsoni (Akroni Ülikool, Ohio) ning seejarel doktorantuuris Noel Engebretsoni (Alabama Ülikool) juures.

Anne-Mai Palm on mitmete konkursside laureaat. Eestis on ta kolmel korral osalenud ja võitnud auhindu Noorte Pianistide konkurssil, USA-s on kahel korral võitnud esikoha ja peaauhinna Tuesday Musical’i noorte muusikute konkurssil. Ta on soleerinud Akroni Ülikooli orkestriga ja mänginud mitmetes kammerkoosseisudes läbi terve õpinguaja. Muusikaliste saavutuste eest arvati ta 2007 aastal USA üliõpilaste auastmesse Phi Kappa Lambda. 2003 ja 2004 aasta suvel on ta saanud osaleda täis-stipendiumiga suurejoonelistel muusikafestivalidel USA-s (Brevard Music Center, NC, ja Chautauqua Summer Festival, NY). Koos abikaasa Heiki Palmiga on kontserte andnud nii Eestis kui USA-s alates aastast 2004.