Edmunds AltmanisMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Hõimurahvaste klassika. Kontrastid
Olga Voronova (viiul), Edmunds Altmanis (klarnet), Mati Mikalai (klaver)
10.08.2013 kell 12 Vääna mõis, Harjumaa
10.08.2013 kell 16 Tõstamaa mõis, Pärnumaa

Kavas:
Bela Bartok: Kontrastid, Rumeenia tantsud, Heino Eller: Männid jt.

Viiuldaja Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Alates aastast 2002 õpib ta EMA doktorantuuris. Olga on täiendanud end aastatel 1997–98 Gnessinite nim Venemaa Muusikaakadeemias, Saksamaal Hochschule der Künste Berlinis ning Hogeschool voor de Kunsten Utrechtis. Ta on pälvinud diplomid Heino Elleri nim Rahvusvahelisel Viiuldajate Konkursil aastatel 1991 ja 1996. Konkursi “Con brio” 1998. a laureaat (ETV preemia). 2000. aastal pälvis laureaaditiitli ESTO 2000 raames läbiviidud noorte talentide konkursil Torontos. Voronova on üles astunud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees. Alates 1995. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.

Pianist Mati Mikalai on lõpetanud prof. Peep Lassmanni juhendamisel Eesti Muusikaakadeemia doktorantuuri. Ta on suurepärane soolopianist ning hinnatud kammermuusika partner. Väga hinnatud on tema klaveriduo Kai Ratassepaga, kellega võideti ka I preemia ARD konkursil Münchenis (2000). Mikalai on pälvinud ka III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Kilis Rootsis (1994) ning I preemia vabariiklikul pianistide konkursil (1994). Edmunds Altmanis alustas klarnetiõpinguid 11-aastaselt isa käe all Lätis. Õpingud jätkusid Jelgava Muusika Kolledzis, Läti Muusikaakadeemias ning aastast 1998 Eesti Muusikaakadeemias prof. Hannes Altrovi klarnetiklassis.

Edmunds Altmanis on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning on andnud erinevaid soolo- ja kammermuusika kontserte Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Hollandis. 2006. aastal omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi ja nüüd jätkab õpinguid doktorantuuris.
Alates aastast 2002 on Edmunds Altmanis Rahvusooper Estonia orkestri klarnetirühma regulaator ning aastast 2007 ka EMTA klarnetiklassi õppejõud. Samuti mängib ta Tallinna Kammerorkestris ja osaleb ka muudes muusikalistes projektides nii Eestis kui välismaal.