Leonora Palu Indrek PaluMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
„… jääb järele vihm.“ Muusika pillidele ja elektroonikale
Leonora Palu (flööt), Indrek Palu (viiul), Diana Liiv (klaver), Malle Maltis (elektroonika)
Kavas: Malle Maltis, Sander Tuvikene, Indrek Palu, Kaisa Jõhvik, Pavel Karmanov

12.07.2014 kell 14 Vana-Vigala mõis, Raplamaa
12.07.2014 kell 18 Aruküla mõis, Harjumaa

Kava koosneb muusikast, mis on kirjutatud elektroonikale või elektroonikale koos akustiliste pillidega. Kontserti raamivad kaks vihmateemalist teost: Eesti noorema põlvkonna ühe omapäraseima helilooja ja elektronmuusiku ning EMTA kompositsiooni osakonna õppejõu Malle Maltise “… jääb järele vihm” flöödile, klaverile, elektroonikale ja videole (video autor: Sander Tuvikene, teoses on kasutatud  katkendeid Hasso Krulli luulest) ning Vene noorema põlvkonna silmapaistva minimalistliku helilooja Pavel Karmanovi teos flöödile ja klaverile “Different rains”. Kontserdil tulevad esitusele ka EMTA heliloomingu tudengite, noorte Eesti autorite Sander Tuvikese, Indrek Palu ja Kaisa Jõhviku elektrooniline muusika ja videod.

Flötist Leonora Palu on õppinud Rakvere ja Pärnu muusikakoolides, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas (juhendajad Anne Kann ja Jaan Õun) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (juhendajad dotsent Raivo Peäske ja magistrantuuris professor Imants Sneibis). 2003. aastal täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis professor Frank Hendrickx’i juures.
Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002. aastal võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis.
Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel. Samuti tegeleb ta pedagoogi tööga õpetades flööti ning vabaimprovisatsiooni Pärnu ja Pärnu-Jaagupi Muusikakoolis.

Indrek Palu on jazzviiuli taustaga helilooja ja improviseerija, kes üle 10 aasta on süvenenud elektriviiuli võimalustesse ning pidevalt kasvatanud oma loomingus ja improvisatsioonilistel esinemistel ka live-elektroonika osakaalu.
Ta on lõpetanud Pärnu Muusikakooli, õppinud Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi Muusikaosakonnas klassikalist viiulit ning lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia jazzviiuli erialal. Käesoleval aastal lõpetas Indrek Palu EMTA kompositsiooni eriala bakalaureuseõppe.
Tegutseb nii akustilise kui ka elektriviiuli mängijana duodes eesti kitarristide paremikku kuuluvate kitarristide Marek Taltsi ja Kristo Käoga ning pianist Jorma Tootsiga. Aastal 2009 esines autorikontserdiga “Urban Sounds” Pärnus ja Tallinnas NO99 jazzi klubis, kus tema ansamblipartnereiks olid kitarrist Marek Talts ning elektronmuusik Hans-Gunter Lock. Indrek Palu on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige. Aastal 2003 osales ta Euroopa Noorte Jazzorkestri töös. Samuti tegeleb ta vabaimprovisatsiooniga ning täiendab end sel alal professor Anto Petti ning vokaalimprovisatsiooni vallas Anne-Liis Polli käe all. Viimasel ajal esineb tihti improvisatsioonidega koos flötist Leonora Palu ja laulja Priit Lehtoga. Töötab pedagoogina mitmes Pärnu ja Pärnumaa koolis, õpetab rütmikat, jazzharmooniat, noodigraafikat, juhendab ansambleid.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii solistide kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil Music without limits Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega. Septembris 2014 on Diana Liiv kutsutud esitama Arvo Pärdi “Lamentatet” klaverile ja orkestrile koos Lexingtoni sümfooniaorkestriga Bostonis, USA-s.