Kai Kallastu 2Mõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Neli hetke. Kolm lille
Kai Kallastu (sopran), Diana Liiv (klaver)
13.07.2014 kell 12 Voltveti ehk Tihemetsa mõis, Pärnumaa
13.07.2014 kell 15 Palupera mõis, Valgamaa

Kavas:
Kaija Saariaho: Neli hetke (Quatre instants)
Veljo Tormis: Kimbuke tähti, Kolm lille, Neli kildu

Soome tänapäeva vaieldamatult tuntuim helilooja Kaija Saariaho on loonud tsüklis “Neli hetke” (Quatre instants) hõrgu sopranipartii kõrvale kirgliku ning ülivirtuoosse klaveripartii kus kohati on soovitatud pianistile sõrmede kaitsmiseks mängida lausa siidkinnastega. Tsüklis kasutatud poeetiliste ning filosoofilisete laulutekstide autoriks on Saariaho loominguga lähedalt seotud Liibanoni kirjanik Amin Maloof, kes on olnud ka kõikide tema ooperite libretist. Tänapäeval Pariisis elava Soome helilooja Kaija Saariaho kõrval kõlavad kontsertidel ka Eesti armastatud klassiku Veljo Tormise värvikatest miniatuuridest koosnevad laulutsüklid.

Sopran Kai Kallastu on õppinud laulmist Metropolia Ülikoolis Soomes ning osalenud paljudel meistrikursustel. Tema õpetajateks on olnud Malle Raid, Matti Pelo, Johanna Bister ja Irina Gavrilovici. Ta on esinenud ooperilaulja, muusikateatriartisti, kammermuusiku ja mitmete orkestrite solistina. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Ta on olnud Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat aastatel 2009, 2010 ja 2012. (http://www.kallastu.ee)

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii solistide kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil Music without limits Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega. Septembris 2014 on Diana Liiv kutsutud esitama Arvo Pärdi “Lamentatet” klaverile ja orkestrile koos Lexingtoni sümfooniaorkestriga Bostonis, USA-s.