KeAmo pilt (2)Mõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
KeAmo. Spiraalne sümfoonia
Merike Poom ja Farištamo Susi (klaveriduo)
26.07.2014 kell 13 Jäneda mõis, Lääne-Virumaa
26.07.2014 kell 18 Ruila mõis, Harjumaa

Kava:
KeAmo kava “Spiraalne sümfoonia” manab kuulajatele kujutlusse gigantseid astronoomilisi kujundeid Urmas Sisaski muusikast ning muinasjutuolendeid, värvikaid seikluseid ning looduspilte prantsuse impressionistide Raveli ning Debussy loomingust. Klaveriduo KeAmo (koosseisus pianistid Merike Poom  ning Farištamo Susi) esinevad eesti heliloomingu ajaloo seiskukohast tähendusrikastes kohtades: Lääne-Virumaal Jäneda mõisas ning Harjumaal Ruila mõisas.

Maurice Ravel (1875-1937)
Ma mére l`oye / “Hane-ema jutustused” klaverile neljal käel (1910)
I Uinuva kaunitari pavaan
II Väike Tom Pöial
III Väike inetu tüdruk, Pagoodade valitsejanna
IV Kaunitari ja koletise vestlus
V Muinasjutuline aed

Claude Debussy (1862-1915)
6 Épigraphes Antiques / “6 antiikset epigraafi” klaverile neljal käel (1914)
I Et äratada paani, kes on suvetuule jumal
II Nimetule hauale
III Et öö oleks heaendeline
IV Tantsijannale, kellel on lõgismaod
V Egiptlannale
VI Et tänada hommikust vihma

Urmas Sisask (1960)
Spiraalne sümfoonia op. 68 (2000)
I Põimitud spiraalid
II Tarduvad topeltspiraalid
III “Magav kaunitar” Rahutud spiraalid
IV Varbspiraalide rahu
V Spiraalide korralagedus
VI Gigantsed spiraalid
VII Katkendlikud spiraalid
VIII Neitsi galaktikate kauge parv “Spiraalide paraad”
IX Spiraalne finaal

Klaveriduo KeAmo koosseisus Merike Poom ja Farištamo Susi mängivad koos aastast 2008, et esitada kaasaegseid ja klassikalisi kahele pianistile kirjutatud teoseid. Duo esitab laialdast nii neljale käele kui ka kahele klaverile kirjutatud repertuaari ja omaloomingut, sh improvisatsiooni. Merike Poom ja Farištamo Susi asutasid duo õppides Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA). Nad alustasid kaasaegse muusikaga (George Crumb ja Georgy Ligeti), sealt liikusid eesti muusika (Raimo Kangro, Arvo Pärt) ja klassikaks kujunenud repertuaari juurde (Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořak, Frederyk Chopin, Witold Lutoslawski jne). Esimene avalik esinemine leidis aset aastal 2009 eesti muusikale pühendatud festivalil. Sellest alates on KeAmo järjepidevalt esinenud erinevate kavadega nii Eesti linnades kui ka välismaal (Ungaris, Poolas, Saksamaal, kontsertreisil Hispaanias). Duo on esinenud mitmel festivalil nagu “Sügisfestival” EMTA-s ja Elleri kaasaegse muusika festival Tartu Elleri nim. Muusikakoolis. Nad on võtnud osa Marko Martini, Jerzy Maciejewski, Gunta Sproge meistrikursustest. Samuti on osaletud kursusel Crescendo Summer Institute Ungaris ja klaveriduo Volker ja Hans-Peter Stenzeli kursusel Rund ums Klavier Saksamaal. Duo juhendaja oli aastani 2012 Natalia Sakkos (EMTA õppejõud). Duo saavutas Itaalias rahvusvahelisel konkursil Rome 2010 III koha.

Merike Poom on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri 2009. aastal Lauri Väinmaa klaveriklassis. Merike on ennast täiendanud Šotimaal Aaro Schorri juures (Royal Scottish Academy of Music and Drama). Ta on osalenud paljudel meistrikursustel nii solisti, kammermuusiku kui improvisaatorina, nt Arbo Valdma, Oleg Manturi, Juhani Langerspetz, Niina Serjogina meistrikursustel, rahvusvahelisel suvekursusel Crossing Borders jne. Merike on tegelenud palju aastaid improvisatsiooniga – õppides, esinedes ja õpetades (Nõmme MK, Šotimaa Noorte Akadeemia, Improvisatsiooni Suvekursused Sauel). Samuti on ta osalenud konkurssidel (Kolme Kooli Konkursid, Tallinna Rahvusvaheline Pianistide Konkurss). Merike esineb pidevalt kammermuusikuna ja solistina ning on osalenud paljude kaasaegsete teoste esmaettekannetes.

Farištamo Susi on pianist ja improvisaator. Hetkel õpib ta Baseli Muusikaakadeemias vabaimprovisatsiooni erialal prof Fred Frithi, Alfred Zimmerlini ja Rudolf Lutzu juures. Ta õppis aastast 2004 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal prof Valdur Rootsi ja Marko Martini juures ja omandas sealsamas magistrikraadi aastal 2011. Aastatel 2006-07 täiendas ta end ERASMUS stipendiumiga Helsingis Sibeliuse Akadeemias prof Jussi Siirala juures. Lisaks õppis ta koorijuhtimist ja orkestridirigeerimist (prof Toomas Kapten, Rodolfo Fischer), kammermuusikat (dots Natali Sakkos, Taavi Kerikmäe, Anton Kernjak, Marcus Weiss, Jürg Henneberger), lauljate saatmist (prof Helin Kapten, Jan Schultsz) ja vabaimprovisatsiooni (prof Anto Pett). Ta on töötanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis õpetajana (vabaimprovisatsioon, saateklass, üldklaver) ja töötab seniajani sealsamas projekti koordinaatorina. Ta on nii kodu- kui välismaal osalenud meistrikursustel, konkurssidel, erinevates projektides näitlejate ja kaasaegsete tantsijatega ning andnud kontserte erinevate koosseisudega. Ta on olnud Eesti Kunstikadeemia Kammerkoori dirigent 5 aastat ja suvel 2013 oli praktikal Berliinis Neuköllner Operis festivali assistendina. http://faristamo.com/