Jason CallowayMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
DUO
Mari-Liis Päkk (USA/Eesti, viiul), Jason Calloway (USA, tšello)
26.07.2014 kell 12 Kiltsi mõis, Lääne-Virumaa
26.07.2014 kell 18 Vasta mõis, Lääne-Virumaa

Kavas:
Bohuslav Martinů (1890-1959) – Duo No. 1, H. 157
Orlando Garcia (b. 1954)  – Fragmented Light (2014)
Jeffrey Briggs (b. 1957) – Luck of the Draught (2014)
Erkki-Sven Tüür (b. 1959) – Sünergia (2010)
Maurice Ravel (1875-1937)  – Sonaat (1920-22)

Eesti päritolu silmapaistva viiulimängija Mari-Liis Päkk`i ning tema abikaasa, USA-s suurt tunnustust leidnud tšellisti Jason Calloway kontserdikava koosneb duodest viiulile ja tšellole.  Kaks keelpilliduode žanri klassikasse kuuluvat teost kahekümnenda sajandi heliloojatelt Maurice Ravelilt ning Bohuslav Martinůlt kõlavad kõrvuti eesti nüüdismuusika klassiku Erkki-Sven Tüüri “Sünergiaga” (2010) ning ameerika heliloojate Orlando Garcia ning Jeffrey Briggsi spetsiaalselt Mari-Liisile ja Jasonile kirjutatud uudisteostega (üks neist kõlab selles kavas lausa maailma esiettekandena).

Mari-Liis Päkk (1984) lõpetas Tallinna Muusikakeskooli cum laude professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal ja jätkas oma õpinguid ülikoolis Southern Methodist  Dallases (Texas, USA). Mari-Liis lõpetas magistrikraadi Temple’i Ülikoolis (Philadelphia, USA) professor Eduard Schmiederi viiuliklassis 2008. aastal.Mari-Liis on esinenud solisti ja kammermuusikuna Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on edukalt osalenud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas J. Heifetzi nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Vilniuses (2003), H. Wieniawski – K. Lipinski nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Lublinis (Poola) ja esipreemia ESTA üleriiklikul noorte viiuldajate konkursil Tallinnas 2003. aastal. Mari-Liisi on kuuldud kontserdilavadel Austrias, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Baltimaades, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos, solistina orkestritega Eestis ja Meadows Symphonyga Dallases. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel, juhendajateks G. Pauk, A. Reznikovsky, T. Haapanen, P. Munteanu jpt.2003. aastal kutsuti Mari-Liis Päkk esinema Euroopa Keelpilliõpetajate Ühingu Konverentsil Conservatoire National Superieur de Musique Pariisis, samuti on ta mitmekordne stipendiaat The International Holland Music Sessions suvekursustel ja Mozarteum Academys Salzburgis. Alates 2006. aastast on Mari-Liis olnud liikmeks kammerorkestris iPalpiti Orchestra of International Laureates Eduard Schmiederi juhtimisel, mille liikme ja kammermuusikuna osales Mari-Liis esimesel Kammermuusika Festivalil Eilatis, Iisraelis koostöös viiuldaja Ida Haendeliga. Sama koosseisuga on ta esinenud Carnegie Hallis (New York), Disney Hallis (Los Angeles), Kimmel Centeris (Philadelphia) ja otseülekandena Los Angelesi raadiojaamas KMZT.
Mari-Liis Päkk on pühendunud kaasaegse muusika esitaja. Koostöös abikaasa ja tšellist Jason Callowayga on ta mitmetel kontserdilavadel Ameerikas esitanud nii duo repertuaari viiulile ja tšellole (Xenakis, Hosakawa, Pintcher, Jolas, Tüür jne.) kui ka mitmete kaasaegsete heliloojate esmaesitusi. 2010. aastal võttis Mari-Liis osa solisti ja NODUS ansambli liikmena prežtiissest Cervantino festivalist Guanajuatos, Mehhikos.

Tšellist Jason Calloway (1978) on esinenud solisti ja kammermuusikuna Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on osa võtnud järgnevatest muusikafestivalidest: Lutzern (Šveits), Spoleto (USA), Darmstadt (Saksamaa), Klangspuren (Austria), Perpignan (Prantsusmaa), Valencia (Hispaania), Citta’ della Pieve (Itaalia), Jerash (Jordaania), Casals (Puerto Rico), Sarasota, Blossom, Music Academy of the West, the New York String Seminar ja Encore (USA). Lisaks mitemetele kammermuusika koostöödele Curtis, Juilliard, Miami, Tokyo, ja Vermeer kvartettidega ning paljude maailma juhtivate orkestrite esiliikmetega on ta esinenud paljudel kontserdilavadel Naumburgi peapreemia võitnud Biava kvarteti liikmena. Hetkel on Jason tšellist Amernet’ keelpillikvartetis, mis resideerub Florida Rahvusvahelises Ülikoolis Miamis. Ta on aktiivselt reisinud ja esinenud Freundschafti liikmena – duo trombonist Steve Parkeriga, ja “Animato!”ga – duo pianist Christopher Weldoniga. Jason Calloway debüteeris Carnegie Hallis 2001. aastal, samuti on ta esinenud paikades nagu Alice Tully Hall, Steinway Hall, Museum of Modern Art, Kosciuszko Foundation, 92 Street Y ja Poola konsulaat New Yorgis; Disney Hall, Bing Theare, Skriball Center ja Pepperdine University Los Angeleses; Washingoton D.C Kennedy Center; San Francisco Hooveri Auditoorium; Philadelphia Academy of Music and Ethical Society ja otseülekandena NPR, WQXR (NYC), KMZT (Los Angeles), WFLN (Philadelphia) raadiojaamades ja RAI televisioonis Itaalias.
Pühendunud kaasaegse muusika esitajana on Jason Callowayd esinemas kuuldud tippansamblitega üle maailma, sealhulgas New Juilliard Ensemble’i koosseisus New Yorgis ja mujal, samuti Philadelphia Bowerbird, Soundfield ja Network of New Music liikmena.  Ta on (h)ear project’i eestvedaja – kontserdisari Philadelphias mis kontsentreerub eksperimentaalsele kaasaegsele muusikale. Sadade esiettekannete seast Jasoni soolo- ja ansamblirepertuaarist leiab suurnimesid nagu Berio, Knussen, Lachenmann ja Pintscher. Samuti on ta intensiivselt koostööd teinud järgnevate kaasaegsete heliloojatega: Birtwistle, Carter, Davidovsky, Dusapin, Henze, Hosokawa, Husa, Franke, Rihm ja Yannay. Kaasaegse muusika toetajana on ta mitmel hooajal andnud soolokontserte noorte heliloojate loomingust, esmaesitanud Yanov-Yanovsky teost Hearing Solutions Spoleto muusikafestivalil. Jason Calloway hindab kõrgelt oma koostööd Pierre Boulezi ja Ensemble InterContemporainiga Lutzerni Festivalil ja Zug Kustshausis Šveitsis esitades Schoenbergi Pierrot Lunaire‘i ning Serenaadi osana Kandinsky ja Gerstli kunstinäitusest. Samuti on ta koostööd teinud viiuldaja Gilles Apapiga ja stepptantsija Savion Gloveriga. Jason on ansambli Shir Ami kunstiline juht, mis on pühendunud totalitaarsete režiimide poolt represseeritud juudi soost heliloojate loomingule. Lisaks on ta hiljuti asutatud kaasaegse muusika ansambli In Flux kunstiline juht.
Philadelphiast pärit Jason Calloway lõpetas Juilliard’i Kooli ja Lõuna-California Ülikooli. Tema õpetajad olid Ronald Leonard, Orlando Cole, Rohan de Saram, Lynn Harrell, Fred Sherry, Robert Cafaro, Joel Sachs, Felix Galimir, Luis Biava ja Seymour Lipkin.