Valgre inglidMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Draamakeldri kvintett. Valgre inglid
Linda-Anette Suss (viiul), Jandra Puusepp (saksofon), Aivi Tilk (akordion), Liina Amon (löökpillid), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Valgre, Doelle, Kõrver, Šostakovitš, Yardier jt.

13.06.2015 kell 12 Võidula mõis, Pärnumaa
15.08.2015 kell 12 Aruküla mõis, Harjumaa

Ansambel tuli kokku 2014 aasta suvel Eesti Riikliku Draamateatri Raimond Valgre elul põhineva suvelavastuse “Laul, mis jääb” muusikalise osana. Ansambel moodustati ajaloolise Valgre ansambli – draamakeldri kvinteti eeskujul. Draamakeldri kvintett tegutses Valgre eluajal Draamateatri keldris asunud baaris. Raimond Valgre mängis ansablis klaverit. “Laul, mis jääb” on ka 2015 aasta suvel Draamateatri repertuaaris ning ilmumas on CD-plaat “Laul, mis jääb” etenduse muusikast.

Ansamblis mängivad klassikalise akadeemilise haridusega muusikud, kellele on Valgre ajastu muusika esitamine rõõmsaks ja värskendavaks vahelduseks nende repertuaaris olevale enamjaolt akadeemilisemale muusikale. Samas kõlab kavas ka vene klassiku Šostakovitši kuulus valss Džässisüidist nr 2, mis antud kontekstis on igati omal kohal. Seaded antud koosseisule on teinud helilooja ning Draamateatri muusikajuht Malle Maltis.