Anastassia BelukovaMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Mälestused Haapsalust. Tšaikovski 175

Moskva Novaya Opera solistid – Anastassia Belukova (sopran, Moskva), Denis Golubev (oboe, Moskva), Tatiana Sotnikova (klaver, Moskva), Dmitry Pianov (tenor, Moskva) ja Diana Liiv (klaver)

Koostöös Haapsalu linna ja Haapsalu Kultuurikeskusega ning MTÜ-ga Uliss

27.06.2015 kell 18 Tohisoo mõis, Raplamaa (piletid 1.- ja 2.-)
28.06.2015 kell 16 Haapsalu Kuursaal, Haapsalu linn (piletid 7.-)
29.06.2015 kell 19 Kadrioru loss, Tallinn (piletid 9.- ja 12.-)

Muusika-aastal 2015 möödub armastatud vene klassiku, Pjotr Tšaikovski sünnist 175 aastat. Kammermuusikud tähistavad seda koostöös Haapsalu linna ja Haapsalu Kultuurikeskusega ning MTÜ-ga Uliss “Mõisamängude” suvefestivalil Tšaikovski muusikale keskendunud kontserdiseeriaga.

Tšaikovski seos Eesti ja eriti Haapsaluga on väga tähendusrikas, sellest inspireerituna on valminud isegi Tšaikovski palade tsükkel “Mälestused Haapsalust”. Tšaikovski ning üldisemas mõttes vene heliloomingu mõju on Eestile olnud väga suur. Enamus Eesti esimestest kutselistest heliloojatest on oma hariduse omandanud Venemaal. Kontserdiseerias kõlab Tšikovski muusika kõrval ka Eesti heliloojate looming. Moskva Novaya Opera solistidega esineb koos Eesti pianist ja Kammermuusikute kunstiline juht Diana Liiv.

Moskva Novaya Opera on üks noorimaid ooperiteatreid Venemaal. Eesti publikule on Novaya Opera armsaks saanud Birgitta Festivali sagedase külalisena. Aastatel 2006-2011 oli Moskva Novaya Opera peadirigendiks Eri Klas.