Jason CallowayMari-Liis PäkkAlexis Roussine 2015Mõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Hrály dudy. Muusikat meilt ja mujalt
Alexis Roussine (viiul, Prantsusmaa), Mari-Liis Päkk (viiul, USA), Jason Calloway (tšello, USA), Diana Liiv (klaver), Ulla Krigul (harmoonium)
 Kavas: Dvořák, Schubert, Tcherepnin

11.07.2015 kell 15 Räpina mõis, Põlvamaa
11.07.2015 kell 19 Kõpu mõis, Viljandimaa
12.07.2015 kell 15 Rogosi mõis, Võrumaa
12.07.2015 kell 18 Mooste mõis, Põlvamaa

Kontserdil kohtuvad suurepärased muusikud maailma täiesti erinevatest paikadest, kuid kõigil on tugev ja tähendusrikas seos Eestiga. Keelpillide ja klaveri kõrval esineb värvika ning ootamatu pillina kammerkoosseisus ka harmoonium.

Kontserdi tõeliselt kaasakiskuvaks avanumbriks on põnevale kammerkoosseisule – kahele viiulile, tšellole ja harmooniumile loodud vaieldamatult tuntuima Tšehhi helilooja, Antonín Dvořáki kvartett “Bagatellid”. Lausa orkestraalselt kõlavas teoses on kasutatud tšehhi rahvalaulu “Hrály dudy” (Torupillid hüüdsid).
Kontserdil kõlab ka üks läbi ajaloo enimmängitud klaveritriosid – Franz Scuberti trio nr 2. Eriti populaarseks ka laiemale kuulajaskonnale on osutunud selle teose 2. osa, mida on kasutatud ka paljudes filmides (“Nälg”, “Punane hoovus”, “Klaveriõpetaja” jt.).
Kontserdile lisab värskust ka muusika lähemast minevikust – Ameerikas tegutsenud vene helilooja Alexander Tcherepnini duo viiulile ja tšellole.

Igasuviselt puhkab Lõuna-Eestis rahvusvahelist tuntust koguv noor prantsuse-vene päritolu viiulimängija Alexis Roussine koos oma isa, Pariisis elava viiuldaja ning pedagoogi Miroslav Roussine`iga. Miroslav oli üks esimesi legendaarse viiulivirtuoosi ning vene viiulikooli alustala David Oistrahhi õpilasi, kes võitis mitemeid rahvusvahelisi konkursse (sh ühe maailma nimekamatest – Wieniawski konkursi) ning seejärel esinedes pidevalt maailma suurtel lavadel. Miroslav oli nooruses ka iga-aastane külaline Pärnus toimuval Oistrahhi festivalil. Ka tema poega, noort Alexis Roussine`i on juba saatnud märkimisväärne edu viiulimängijana. Käesoleval ajalõpib Alexis Hollandis, Maastrichti Konservatooriumis rahvusvaheliselt tunnustatud viiulimängija ja pedagoogi Boris Belkini viiuliklassis.

Mari-Liis Päkk (1984) lõpetas Tallinna Muusikakeskooli cum laude professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal ja jätkas oma õpinguid ülikoolis Southern Methodist  Dallases (Texas, USA). Mari-Liis lõpetas magistrikraadi Temple’i Ülikoolis (Philadelphia, USA) professor Eduard Schmiederi viiuliklassis 2008. aastal. Mari-Liis on esinenud solisti ja kammermuusikuna Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on edukalt osalenud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas J. Heifetzi nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Vilniuses (2003), H. Wieniawski – K. Lipinski nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Lublinis (Poola) ja esipreemia ESTA üleriiklikul noorte viiuldajate konkursil Tallinnas 2003. aastal. Mari-Liisi on kuuldud kontserdilavadel Austrias, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Baltimaades, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos, solistina orkestritega Eestis ja Meadows Symphonyga Dallases.
Mari-Liis Päkk on pühendunud kaasaegse muusika esitaja. Koostöös abikaasa ja tšellist Jason Callowayga on ta mitmetel kontserdilavadel Ameerikas esitanud nii duo repertuaari viiulile ja tšellole (Xenakis, Hosakawa, Pintcher, Jolas, Tüür jne.) kui ka mitmete kaasaegsete heliloojate esmaesitusi.

Tšellist Jason Calloway (1978) on esinenud solisti ja kammermuusikuna Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on osa võtnud järgnevatest muusikafestivalidest: Lutzern (Šveits), Spoleto (USA), Darmstadt (Saksamaa), Klangspuren (Austria), Perpignan (Prantsusmaa), Valencia (Hispaania), Citta’ della Pieve (Itaalia), Jerash (Jordaania), Casals (Puerto Rico), Sarasota, Blossom, Music Academy of the West, the New York String Seminar ja Encore (USA). Lisaks mitemetele kammermuusika koostöödele Curtis, Juilliard, Miami, Tokyo, ja Vermeer kvartettidega ning paljude maailma juhtivate orkestrite esiliikmetega on ta esinenud paljudel kontserdilavadel Naumburgi peapreemia võitnud Biava kvarteti liikmena. Hetkel on Jason tšellist Amernet’ keelpillikvartetis, mis resideerub Florida Rahvusvahelises Ülikoolis Miamis.
Pühendunud kaasaegse muusika esitajana on Jason Callowayd esinemas kuuldud tippansamblitega üle maailma, sealhulgas New Juilliard Ensemble’i koosseisus New Yorgis ja mujal, samuti Philadelphia Bowerbird, Soundfield ja Network of New Music liikmena.  Ta on (h)ear project’i eestvedaja – kontserdisari Philadelphias mis kontsentreerub eksperimentaalsele kaasaegsele muusikale. Sadade esiettekannete seast Jasoni soolo- ja ansamblirepertuaarist leiab suurnimesid nagu Berio, Knussen, Lachenmann ja Pintscher. Samuti on ta intensiivselt koostööd teinud järgnevate kaasaegsete heliloojatega: Birtwistle, Carter, Davidovsky, Dusapin, Henze, Hosokawa, Husa, Franke, Rihm ja Yannay.
Philadelphiast pärit Jason Calloway lõpetas Juilliard’i Kooli ja Lõuna-California Ülikooli. Tema õpetajad olid Ronald Leonard, Orlando Cole, Rohan de Saram, Lynn Harrell, Fred Sherry, Robert Cafaro, Joel Sachs, Felix Galimir, Luis Biava ja Seymour Lipkin.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii solistide kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil Music without limits Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega. Septembris 2014 oli Diana Liiv kutsutud esitama Arvo Pärdi “Lamentatet” klaverile ja orkestrile koos Lexingtoni sümfooniaorkestriga Bostonis, USA-s.

Ulla Krigul on üks Eesti noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Marja Jürissoni ja prof. Ivari Ilja klaveriõpilasena ning 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof. Andres Uibo oreliklassis. Ajavahemikus 2004–2006 täiendas ta end Viinis (Universität für Musik und Darstellende Kunst) Martin Haselböcki oreliklassis. Samuti on ta osalenud David Timmi, Wolfgang Zereri, Serge Schoonbroodti, Christoph Krummacheri, Peter van Dijki, Michel Bouvardi, Guy Bovet’ ja Damiano Peretti meistriklassides.
Krigul toob regulaarselt igal aastal välja üks-kaks uut soolokava. Olulise koha tema repertuaaris on hõivanud Bachi, Buxtehude, Bruhnsi, Muffat’ ja Hindemithi kõrval nüüdismuusika. Ta on toonud kuulajateni mitmete Eesti noorema põlvkonna heliloojate uudisloomingut (Tõnis Kaumann, Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvits, Ülo Krigul, Märt-Matis Lill jt).
Nii solisti kui hinnatud kammermuusikapartnerina on Krigul esinenud kõikjal Eestimaa kirikutes, osalenud Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil, samuti on kontserdid viinud teda Soome, Austriasse ning Rootsi.
Meeldejäävamatest koostööpartneritest vääriksid esiletõstmist legendaarne koloratuursopran Margarita Voites, lauljad Oliver Kuusik, Geraldine Casanova, Tuomas Katajala, Andres Köster, Triin Ella, Tõnis Kaumann, ungari pianist Istvan Matyas, trombonist Ivar Kiiv, saksofonist Virgo Veldi ja viiuldaja Mari-Liis Uibo.
Ta on osalenud konkursil  “Con Brio” (2002), rahvusvahelisel orelimängijate konkursil Gdańskis (2003) ning Mikael Tariverdievi nim konkursil Kaliningradis (2005).
Hetkel töötab Ulla Krigul Eesti Muusikaakadeemias lektorina ning Tallinna Soome Püha Peetruse Koguduse organistina.