Tanel JoametsMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Suvepäev lüürilise klaverimuusikaga
Tanel Joamets (klaver)
Kavas: Grieg, Chopin

12.07.2015 kell 12 Maidla mõis, Ida-Virumaa
12.07.2015 kell 17 Lasila mõis, Lääne-Virumaa

Kontserdikavas on tõeline pianisti kuldrepertuaar: Edvard Griegi kuus lüürilist pala ja ballaad g-moll ning Frédéric Chopini kaks poloneesi, Noktürn F-duur ja Ballaad F-duur.

Tanel Joamets on lõpetanud klaveri erialal Tartu H. Elleri nimelise Muusikakooli  (õp. Anu Antzon) ja Eesti Muusikaakadeemia (professor Valdur Roots). Oluliseks olid ka improvisatsiooniõpingud Anto Peti juures. 1998. aastal täiendas end Londonis Guildhalli Muusikakoolis. 1993. ja 1994. aastal võitis preemiad üle-Eestilisel Griegi konkursil ja Vabariiklikul Konkursil. Kahel Rahvusvahelisel Skrjabini konkursil Venemaal 1995 ja 2000 jõudis finaali, esimesel pälvis diplomi, teisel laureaaditiitli. Soolokontserte on ta andnud Soomes, Rootsis, Hollandis, Saksamaal, Austrias, Slovakkias, Itaalias, Austraalias, Kanadas, Kasahstanis, Valgevenes. Pärast preemiavõitu Moskvas 2000. aastal esineb ta sageli paljudes Venemaa linnades. Praeguseks on toimunud juba üle 20 suurema turnee, kokku enam kui 100 linnas, kontserdid on ulatunud üle terve Venemaa.

Kriitikud ja kuulajad on  vaimustuses tema haruldaselt nüansirohkest ja seesmiselt laetud kõlakasutusest, samuti omanäolisest, improvisatsioonilaadsest spontaansest ja kirglikust esitusviisist. Eriti palju kiitust on pälvinud Skrjabini ja Debussy interpretatsioonid.

Ta on esitanud Skrjabini, Rahmaninovi, Mozarti, Raveli, Griegi ja Schnittke klaverikontserte mitmete Eesti ja Venemaa orkestritega. Lisaks klassikalisele repertuaarile esineb Joamets tihti ka improviseerijana, nii vabas kui jazzi stiilis. Lisaks töötab ta õppejõuna EMTA-s ja Elleri-koolis, kus õpetab klaveri eriala ja improvisatsiooni.