imageMõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Dedication. Pühendatud Hiiumaa heliloojatele

Aare Tammesalu (tšello), Diana Liiv (klaver), Marianna Liik (elektroonika)
Kavas: Tüür, Liik, Tobias, Tulve.
2.07.2016 kell 19 Suuremõisa loss, Hiiumaa

Kammermuusikute suvefestivali “Mõisamängud” avakontserdil Dedication värskelt taasavatud Suuremõisa lossis kõlab kõrvuti eesti nüüdismuusika ja klassika. Festivali kontserdid toimuvad koostöös Mõisakoolide ühenduse korraldatud unustatud mõisate külastusmänguga paarikümnes mõisas üle Eesti.

Suuremõisa lossis toimuva kontserdi kavas on kolme eri põlvkonna Hiiumaalt pärit helilooja – Rudolf Tobiase, Erkki-Sven Tüüri ja Marianna Liiki muusika. Lisaks on kavas ka Erkki-Sven Tüüri õpilase (kes on ühtlasi Marianna Liiki õpetaja EMTA-s) Helena Tulve klaveripalad. Kava nimilugu on Erkki-Sven Tüüri samanimeline teos tšellole ja klaverile.

Rudolf Tobiast ja Erkki-Sven Tüüri teavad küll kõik Hiidlased, Marianna Liik on aga heliloojana laiema avalikkuse tähelepanu pälvinud alles hiljuti.
Marianna Liik on sündinud 8. septembril 1992 Kärdlas ning Hiiumaal on ta ka üles kasvanud. Muusikalise alghariduse sai ta Kärdla muusikakoolis (viiuli erialal) ja tema esimesed kompositsioonialased teadmised pärinesid isalt Siim Liikilt.
Kompositsiooniõpinguid alustas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2011. aasta sügisel Helena Tulve õpilasena. 2014. aasta kevadel lõpetas ta elektroakustilise kompositsiooni bakalaureuseõppe Margo Kõlari ja Malle Maltise juhendamisel, praegu jätkuvad tema õpingud magistrantuuris Helena Tulve ja Margo Kõlari juures.
Oluline koht Marianna Liiki loomingus on elektroonilistel väljendusvahenditel ja nende ühendamisel akustiliste instrumentidega. Marianna Liiki muusika on Hiiumaal kõlanud varem ainult ühel korral – Kärdla Muusikakoolis 2012 a. toimunud elektroakustilist muusikat tutvustaval kontserdil.
Novembris 2014 võitis Marianna Liik Euroopa filmimuusika ja -heli festivalil “SoundTrack_Cologne 11” Westdeutscher Rundfunki filmimuusika preemia ja aastal 2013 pälvis ta Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil alla 30-aastaste kategoorias teise koha oma elektroonilise teosega „Mets”, mis on inspireeritud Hiiumaa loodusfotograafi Tiit Leito metsateemalisest tekstist. Antud teost saab kuulata ka laupäevasel kontserdil. Lisaks kõlab kontserdil Eesti esiettekandena Marianna Liiki kontsert tšellole ja elektroonikale Aare Tammesalu ja autori esituses. Kontserdi maailma esiettekanne toimus 6. juunil 2016 Chișinăus Moldova heliloojate liidu korraldataval festivalil Zilele Muzicii Noi (Uue muusika päevad).