Aare TammesaluMõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates
Urvaste õhtud

Denis Golubev (oboe, Moskva), Lev Bogino (Prantsusmaa), Aare Tammesalu (tšello), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Rahmaninov, Reinvere, Piazzolla

Kontserdi nimilugu on Berliinis elava eesti helilooja Jüri Reinvere klaveripala “Urvaste õhtud”. Teos valmis helilooja noores eas, inspireerituna klassiekskursioonist Põlvamaale. Kõik kontserdil kõlavad väikevormid kõlavad vaheldumisi nelja osaga Astor Piazzolla tsüklist “Aastaajad”.  Kontserdi erikülaliseks on Moskva oboemängija Denis Golubev, kes on Moskvas toimuva eesti ja baltimaade kaasaegse muusika festivali “Spiegel im Spiegel” kunstiline juht.

Deniss Golubev (oboe, Moskva) õppis Venemaa Gnessini nim. Muusikaakadeemias ja Moskva Riikliku Tšaikovski nim. Konservatooriumis. Ta mängib oboel, oboe d`amouri`l, inglise sarvel. Töötab solistina orkestris “Novaya Opera” ja ta on Moskva ansambli „Barokksolistid“ liige.

Aare Tammesalu õppis tššellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ivo Juuli ning Toomas Velmeti juures. 1987. aastal saavutas ta II preemia Vabariiklikul keelpillimängijate konkursil. Hiljem täiendas ta end Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuris Peeter Paemurru juhendamisel.
Aare Tammesalu on andnud soolokontserte Eestis ja Soomes, esinenud solistina ja kammermuusikuna mitmetes Euroopa riikides ning USA-s ja soleerinid Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri, Eesti Rahvusmeeskoori, Pärnu Linnaorkestri ja Kotka Linnaorkestri (Soome) ees.
Ta kuulub mitmetesse kammeransamblitesse (Reval Ensemble, Tobiase Keelpillikvartett, Resonabilis). A.Tammesalu on olnud Lepo Sumera, Eino Tambergi, Toivo Tulevi, Giovanni Bonato jt heliloojate teoste esmaesitajaks.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy ja Lexingtoni sümfooniaorkestritega Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii solistide kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil Music without limits Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga ning duubel CD-plaadi eesti kammermuusikaga. Ta on Kammermuusikute kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.