IMG_2094Mari-Liis PäkkMõisamängud. Kammermuusikute suvefestival 2017. Baltisaksa muusikakultuur
Lodijärve mõisa muusikatund
Mari-Liis Päkk (viiul, USA), Jason Calloway (tšello, USA), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Konstantin Türnpu, Heinrich Stiehl, Felix Mendelssohn, Johannes Brahms

Saksa helilooja, organist, pianist, dirigent ja muusikapedagoog Heinrich Stiehl omandas muusikalise hariduse oma isa Johann Dietrich Stiehli juures ja hiljem Weimaris ning Leipzigi Mendelssohn-Bartholdy nimelises kontservatooriumis.
Muusikaline tegevus viis teda paljudesse riikidesse – Austriasse, Inglismaale, Iirimaale, Itaaliasse ja Venemaale.
Arvatavalt alates 1880. aastast kuni oma surmani1886 elas ja tegutses Heinrich Stiehl Tallinnas, olles Oleviste kiriku organist ja Revalische Singakademie dirigent. Enne Tallinna tulekut õpetas ta Peterburi Konservatooriumis orelit ja tema oreliklassis õppis teiste hulgas ka noor Pjotr Tšaikovski.
Tema eestvedamisel kanti ette vaimulikke suurteoseid, sealhulgas esmakordselt Eestis ja Peterburis J.S. Bachi “Mattheuse passion”.
Tema loomingusse kuulub mitu ooperit, orkestriteoseid, keelpillikvartette, 3 klaveritriot, klaveriteoseid ja Sonaat tšellole ja klaverile a-moll.

Paari aasta jooksul, enne õpinguid Peterburi Konservatooriumis, õppis Heinrich Stiehli juures Klooga (Lodijärve) mõisast pärit eesti helilooja Konstantin Türnpu.

Kontserdil kõlab lisaks kammermuusika kullafondi kuuluvatele Mendelssohni ja Brahmsi klaveritriodele ka Heinrich Stiehli ning Konstantin Türnpu muusika. Muusika kõrvale kuuleb esinejate vestlusi baltisaksa muusikakultuurist ja selle seosest eesti mõisate ja muusikaajalooga. 

Esinejatest:
http://shiramimusic.com/jasoncalloway.html
http://interpreet.ee/eesti-interpreetide-liit/interpreedid/mari-liis-pakk/
http://www.emic.ee/diana-liiv-est