Mõisamängud. Kammermuusikute suvefestival 2017. Baltisaksa muusikakultuur
Pärnumaa mõisnike muusikalised maiuspalad
Denis Golubev (oboe, Moskva), Aglaya Golubeva (oboe, Moskva), Lucas Debraux (viiul, Prantsusmaa), Frédéric Chaine (viiul, Prantsusmaa), Diana Liiv (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Johannes Brahms, Julius Otto Grimm, Nikolai Medtner
Saksa helilooja ja dirigent Julius Otto Grimm sündis aastal 1827 Pärnus, tollasel Liivimaal. Ajalugu mäletab teda eelkõige Johannes Brahmsi ühe parima sõbrana. Johannes Brahmsiga kohtus ta Leipzigis aastal 1853. Julius Otto Grimm õppis Tartu Ülikoolis filoloogiat ja filosoofiat. Seejärel asus ta elama Peterburgi, seal valmisid ka tema esimesed helitööd. Järgnesid õpingud Dresenis ning kõrged ametikohad Göttingenis ning Münsteris. Viimases pälvis ta palju autasusid ning tellimusi. Pärast tema surma leiti tema asjade seast sadu kirjasid Clara Schumannilt ja Johannes Brahmsilt ning mitmed Brahmsi kingitud käsikirjad.
Helilooja Nikolai Medtner (1880 Moskva -1951 London) on päritolult lähedalt seotud Eestiga. Kuna ta olulise osa elust elas ja õppis Moskvas, siis peetakse teda vene heliloojaks, kuigi tegelikult oli ta õigeusklik sakslane. Tema isa oli Pärnust pärit Karl Peetri poeg Medtner ja ema Aleksandra, oli Tallinnast pärit Karli tütar Goedicke. Goedikeste suguvõsa on läbi aegade pakkunud Tallinna muusikategelasi. Hariduse sai Medtner Moskva Konservatooriumis, mille lõpetas kullaga. Peale esimest maailmasõda emigreerus ta Inglismaale. Tema looming kuulub klassikalise muusika kullafondi.
Kontserdil on põimitud Johannes Brahmsi ja Sergei Rahmaninovi muusika Julius Otto Grimmi ning Nikolai Medtneri ning Mart Saare muusikaga. Muusika kõrvale kuuleb esinejate vestlusi baltisaksa muusikakultuurist ja selle seosest eesti mõisate ja muusikaajalooga.