Neli heldet haldjat5-kauneimatKlaverijutt Neli heldet haldjat

Pjotr Tšaikovski “Aastaaegadel” põhinev muinasjuturaamat koos CD-plaadiga

 

Muinasjutu on kirjutanud Diana Liiv
Pildid on joonistanud Reti Saks

Esitajad:
Klaveril Diana Liiv
Harfil Saale Kivimaker
Trompetil Indrek Vau
Tromboonil Jaanus Teiva
Flöödil Linda Vood
Klarnetil Toomas Vavilov
Vioolal Helena Kiik
Saksofonil Virgo Veldi
Fagotil Kaido Suss
Viiulil Olga Voronova, Katrin Matveus
Tšellol Raul Seppel
Metsasarvel Kalle Koppel
Oboel Riivo Kallasmaa
Löökpillidel Anto Õnnis
Kontrabassil Kaupo Olt
Tuubal Andrei Sedler
Dirigeerib Risto Joost
Muinasjuttu loeb näitleja Liina Olmaru

Kirjastus Silmapiir 2005

Raamatuga kaasasoleval CD-plaadil on Diana Liivi ja Tauno Aintsi seaded P. Tšaikovski „Aastaaegadest“ klaverile ning orkestripillidele koos muinasjutuga ja orkestripillide tutvustusega.
Muinasjuturaamat koos CD-ga Klaverijutt „Neli heldet haldjat“ tutvustab lastele P. Tšaikovski klaveripalade tsüklit „Aastaajad“ läbi muinasjutu, mis on nii loetud CD-plaadile muusika vahele kui ka trükitud kaunilt illustreeritud muinasjuturaamatus.
Tsükli „Aastaajad“ esitusse on kaasatud lisaks klaverile ka 15 orkestripilli, mida muinasjutu sisse põimituna iga kalendrikuu muusikapalaga ühe- või kahekaupa lastele tutvustatakse.
Tsükli kaheteistkümne pala (kalendrikuu) juurde kuuluvad väikesed temaatilised luuletused (A.Puškin, A.Tolstoi jt.) on muinasjutu sisse põimituna enamuses esmakordselt tõlgitud eesti keelde. Raamatus on kasutatud ka vene muinasjutu „Kaksteist kuud“ ainestikku.
Köitvalt ühendatud erinevad kunstiliigid võimendavad ja täiendavad üksteist, avades noorele lugejale-kuulajale kergemini ukse kunstiliste elamuste maailma. Läbi kunstielamuse omandatakse teadmised märkamatult ja tõhusalt.
Komplekt on täiendavaks muusikaõppematerialiks muusikakoolidele, üldhariduslikele koolidele ja lasteaedadele ning koduseks mitmekülgseks kunstielamuseks perekondadele, kus vanemad soovivad oma lastele tutvustada klassikalist muusikat. Raamat “Neli heldet haldjat” valiti aastal 2005 ilmunud viie kauneima lasteraamatu hulka.