458323AB-6083-46C8-847C-622FCF365B79

Klaverijutud

Hooajal 2019/2020 UUS KAVA:

Klaverijutud. “Võluflööt”

 

 

 

Pianist Diana Liiv mängib klaveril palasid Wolfgang Amadeus Mozarti kuulsast  ooperist “Võluflööt” koos videolt kõlava orkestrisaatega ning jutustab selle vaimuka muinasloo – hirmuäratavast Öökuningannast, naljakast Papa Genost, suurest armastusest ning headuse võidukäigust. Jutu ja muusika juurde näeb ekraanil ka katkendeid nii päris ooperist kui ooperi ainetel loodud multifilmist ning illustratsioone ooperi ainetel loodud muinasjuturaamatust. Vanemate klasside õpilastele lisandub väike ülevaade helkilooja Wolfgang Amadeus Mozartist ning tema loomingust.  

Klaverijutud on kontserdisari, mis on suunatud lasteaia-ealistele väikelastele ning kõikides vanuseastmetes kooliõpilastele.

Kontserdisarja autor, pianist Diana Liiv on juba alates 1998. aastast tegelenud klassikalise muusika lastele ja noortele sobivas vormis tutvustamisega ja elavas esituses klassikalise muusika viimisega haridusasutustesse. Sellel eesmärgil on loodud peale sarja “Klaverijutud” ka kontserdisari “Mõisamängud”, mis viib eesti parimate interpreetide esituses klassikalist muusikat mõisakoolidesse. Koostööd on tehtud muuhulgas Eesti Kontserdi ning Tallina Filharmooniaga. Ilmunud on kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut ja CD-plaati: “Klaverijutt. Neli heldet haldjat”ning “Klaverijutt. Võluvitsa vägi”.

Kontserdisari populariseerib klassikalist muusikat ning vastavalt vanuseastmele arendab noore kuulaja vastuvõtlikkust muusikalisele kogemusele ja/või toetab õppekavas olevate teadmiste omandamist. Sarja kontserte saab üldjuhul tellida lasteadadesse ning koolidesse kohapeale aga kokkuleppel saavad asutused ka kontserdile tulla kohalikesse kontserdipaikadesse (kultuurimajadesse, rahvamajadesse, muusikakoolidesse jne). 

Lae alla isetäidetav plakatifail:

48178D17-C7AE-4CF9-9527-7DA318C8D3A6

Plakati PDF fail: Võluflööt

Praktiline info:

Kontserdikava lasteaedadele (lapsed alates ca 3. eluaastast) kestab 30 min. Koolilastele on kava pikkus 45 min. Võimalus on võtta kaasa digiklaver ja piltide kuvamistehnika, teretulnud on kohapeal olemasolevad vahendid. Kava saab esitada ka vene keeles.

 

Piletiinfo: 

võimalus väljastada nii pileteid kui arvet vastavalt kokkuleppele. Tavaliselt on piletihind 2 eurot, seda on võimalik vastavalt vajadusele muuta.

 

Hooajal 2019-2020 saab sarjas Klaverijutud tellida ka eelmistel hooaegadel kavas olnud programme “Loomade karneval”,  “Luikede järv” ja “Pähklipureja”