Foto: ©Uwe Hauth, 2023

CD: Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverilooming. Tähe-Lee Liiv (klaver)
Plaadiesitluskontsert 

11.11.2023 kell 19 Arvo Pärdi Keskuses, Laulasmaal
Kavas: Arvo Pärt, Johann Sebastian Bach, Heino Eller jt. 

Tähe-Leel on ilmumas ERP-iga koostöös debüütalbum kogu Arvo Pärdi klaverimuusikaga. Albumis on Pärdi varajased klaveriteosed, mis valmisid tudengipäevil – Sonatiinid, Partiita, Neli lihtsat tantsu; ka juba küpsemas eas loodud dodekafoonilise helikeelega katsetav “Diagrammid”; filmi- ja teatrimaailma ajendil valminud “Ukuaru valss” ja “Memme musi” ning hilisemad tintinnabuli-stiilis lood – “Aliinale”, “Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul” ja “Anna-Mariale”. Lisaks sooloteostele on plaadistatud ka kaks tintinnabuli stiilis teost klaveriduole – “Pari intervallo” ja “Hümn suurele linnale”. Duodes on kaastegev Marrit Gerretz-Traksmann, kes on üks tunnustatumaid Pärdi muusika interpreete Eestis. Tähe-Lee plaadil on esmakordselt maailmas kõik Pärdi olemasolevad sooloklaveriteosed, lisaks ka kõik olemasolevad duoklaveriteosed. 
Tähe-Lee on väga tänulik aastatepikkuse koostöö eest Pärdi muusikasse süvenemisel Arvo ja Nora Pärdile ja Pärdi Keskusele. Tähe-Lee lapsepõlve lemmikteoseks oli Pärdi “Liblikad” tsüklist “Neli lihtsat tantsu”, sellele esmasele kokkupuutele järgnesid kontserdid Pärdi muusikaga Pärdi Keskuses, sarjas HELIjaKEEL, sarjas Võim ja vaim – Arvo Pärt ja ENSV (selle salvestas ka ETV) jt. 

Plaadiesitluskontserdil kõlab Arvo Pärdi muusika kõrval ka Johann Sebastian Bachi, Heino Elleri jt. klaverimuusika. 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.