Kammermuusikud linnas 2018-2019
Forellikvintett
Sofia Vinkel (viiul), Grettel Eerik (vioola), Anton Hannes Karin (tšello), Joosep Metsala (kontrabass), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Tallinna Keskraamatukogu suures saalis
21.12.2018 kell 18
Kavas Schuberti Forellikvintett
Noored artistid – põhiliselt Tallinna Muusikakeskkooli 9. klassi õpilased esitavad Franz Schuberti 5-osalise Forellikvinteti. Loodud on see 1819. aastal kui helilooja oli alles 22-aastane, trükis ilmus see alles peale tema surma. Nime sai kvintett IV osa järgi, kus Schubert kasutab teemana varem kirjutatud laulu „Forell“. Teos on kirjutatud Sylvester Paumgartnerile, kes oli Schuberti patroon ja asjaarmastaja tšellomängija.
Sofia Vinkel, sündinud 27. detsember 2001. aastal, õpib seitsmendat aastat Tallinna Muusikakeskkoolis Kaido Välja viiuliklassis, hetkel on ta 9. klassis. Sofia on osalenud ja pälvinud diplomeid järgnevatel konkurssidel: Stockholm International Competition (2014), Vabariiklik muusikakoolide konkurss (2015), Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festival (2016 ja 2017), “Kaunas sonorum” (2017).
Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, kus hetkel õpib 9. klassis. Tähe-Lee osaleb alates 2017/2018 õppeaastast Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Bergamos. Alates sügisest 2018 alustas Tähe-Lee klaveriõpinguid mainekas Sibeliuse Akadeemias, Helsingis, Hui-Ying Twastsjerna klaveriklassis. Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta 3. koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas 1. koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee II koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Konkursil Eesti Kõla saavutas ta 2014 a. II ja 2015 a. III koha. 2017. a. Saavutas ta 3. koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017″. 2018 a. oli ta finalist rahvusvahelisel Chopini nimelisel pianistide konkursil Narvas, võitis 1. preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil San Dona di Piaves ning 1. preemia ja eripreemia Mart Saare muusika interpretatsiooni eest (olles noorim osaleja) Suure-Jaani muusikafestivali raames toimunud I Mart Saare nimelisel pianistide konkursil. Suvel 2018 saavutas Tähe-Lee Chioggia rahvusvahelise muusikafestivali pianistide konkursil alla 16-aastaste vanuserühmas 2. koha ning üle 16-aastaste vanuserühmas (14-aastasena!) Chioggia sümfooniaorkestri solisti konklursi võidu. Kõige hiljutisem saavutus (2018 oktoobris) on rahvusvahelisel konkursil “Virtuosi per musica” Tšehhis, Usti Nad Labemis 2. koht. Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “Lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (2017 a. Beethoven – Klaverikontsert nr 1 ja 2018 a. Chopin – Klaverikontsert nr 2) ning Chopini Klaverikontserdiga nr 2 ka Alion Baltic Festivali Sümfooniaorkestriga, Sergei Stadleri juhatamisel. Sügisel 2018 esines Tähe-Lee Virumaa Kammerorkestriga Toivo Peäske juhatamisel, esitades terve Chopini Klaverikontserdi nr 2. Ta on osalenud korduvalt prof. Arbo Valdmaa pianistide kursusel Pärnus ning Hande Dalkilic’i, Natalia Sucharevichi, Irina Zahharenkova, Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Bashkirovi, Vladimir Ogarkovi, Jura Margulise, Carlos Jurise, Michael Bulycher-Okseri, Age Juurikase ja Mati Mikalai ja Ivari Ilja tundides ja meistriklassides.