Kammermuusikud linnas
2018/2019

Kontserdisarjal  „Kammermuusikud linnas“ on hooajal 2018-2019 kaheksas hooaeg. Sissepääs kontsertidele on tasuta.

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud. Sarja kontserdid toimuvad igakuiselt Tallinna Keskraamatukogu suures saalis. Sari külastab ka teisi linnu üle Eesti.

 

Kevadpoolaasta kontserdid:

Poeedi armastus
4. jaanuar kl 19 Saksa Kultuuri Instituut, Tartu
10. jaanuar kl 18 Tallinna Keskraamatukogu
Atlan Karp (bariton), Kadri-Ann Sumera (klaver) 
Kavas: Schumann

Vlad Campean (viiul), Olja Raudonen (tšello) Tanel Joamets (klaver)
7. veebruar kl 18 Tallinna Keskraamatukogus
Kavas: Rahmaninov – Trio g-moll, Brahms – Trio H-duur op. 8

Duo BUBREG2  ja sõbrad

ruudus.indd18. märts kl 18 Tallinna Keskraamatukogus
19. märts kl 19 Tubina saalis, Tartus
Kavas: Schumann, Saint-Saens, Milhaus, Mendelssohn
Bence Bubreg (klarnet, Austria), Márton Bubreg (saksofon, Austria), Kevin Klasman (klarnet), Tähe-Lee Liiv (klaver)

 

 

 

 

 

 

 

Aprilis in flore – Duo Telluuri kevadkontsert
16. aprillil kell 18 Tallinna Keskraamatukogus
Kavas: Händel, Philidor, Saint-Saëns, Núñez, Saar, Eespere jt.
Heli Ernits (oboe, inglissarv), Kirill Ogorodnikov (kitarr)

 

 

 Pateetiline trio 
20.05.2019 kell 18 Tallinna Keskraamatukogus 
Kavas: Weber, Schumann, Glinka.
Tõnu Kalm (klarnet), Olja Raudonen (tšello), Märten Karm (klaver).

 

Sügispoolaastal toimunud kontserdid:

Sügispoolaastal oli kavas neli eripalgelist kammermuusikaõhtut põnevatelt noortelt interpreetidelt. Esimest korda kontserdisarja ajaloos on esinejate koosseis muutunud tõeliselt rahvusvaheliseks.

 • Hooaja avakontserdil „Undiin” 14. septembril kell 18 astuvad üles Ye Pan metsasarvel, Mari-Liis Vihermäe flöödil ning Kadri-Ann Sumera klaveril. Kavas on Beethoveni, Reinecke, Schumanni ja Fürstenau teosed. Sel kontserdil kuuleme esimest korda meie sarjas soolopillina metsasarve – paljude heliloojate armastatuimat vaskpilli, millele on suuri orkestrisoolosid andnud nii Beethoven kui Mahler, Bruckner kui Strauss. Vähem tuntud on see pill kammermuusikas, ent siingi on repertuaar tegelikult rikas.

Hiina päritolu metsasarvemängija Ye Pan on alates 2012. a ERSO metsasarverühma kontsertmeister ning õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Flöödisolist Mari-Liis Vihermäe tegutseb ERSO abikontsertmeistrina ning pedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis. Pianist Kadri-Ann Sumera on lisaks interpreeditegevusele õpetaja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis.

 • Sarja teise kontserdi “Kuumad rütmid”, mis toimub 9. oktoobril kell 18, sisustab Saksamaal elav Türgist pärit pianist Çagla Çisem Gürsoy, kes on oma kava kokku pannud temperamentsest XX sajandi muusikast, millest suurem osa on meie kuulaja jaoks üsna eksootiline.
 • Novembrikuu kontserdil “Rännak šokolaadiga” 27. novembril kell 18 üllatame publikut taas ebahariliku instrumendivalikuga. Soolokontrabassi ei kuule just liiga tihti ja see pill võib tunduda pisut kohmakas, kuid ometi on kontrabassil oma eriline ja teistest keelpillidest erinev toon – mahe ja leplik, sume ja soe. Üles astuvad Xiaonan Nie (kontrabass), Nina Kawaguchi (viiul) ning Anneli Tohver (klaver).
 • 21. detsembril kell 18 aga kuuleme kontserdil “Noored Kammermuusikud. Forellikvintett”, mida on pakkuda säravatel noortel interpreetidel, kes küll veel õpilase staatuses, kuid juba saavutanud silmapaistvaid tulemusi rahvusvahelistel konkurssidel. 

  Noored Kammermuusikud. Forellikvintett 
  Sofia Vinkel (viiul), Grettel Eerik (vioola), Anton Hannes Karin (tšello), Joosep Metsala (kontrabass), Tähe-Lee Liiv (klaver)

  Kavas Schuberti Forellikvintett

  IMG_7594