Kammermuusikud linnas 2018-2019

Duo BUBREG2 ja sõbrad

ruudus.indd

18. märtsil kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis 

19. märtsil kell 19 Tartu H. Elleri nim Muusikakooli Tubina saalis

Duo BUBREG2 – Bence Bubreg (klarnet, Austria) ja Márton Bubreg (saksofon, Austria)
Kevin Klasman (klarnet) 
Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Schumann, Saint-Saëns, Mendelssohn, Milhaud jt.

Kontserdil kõlavad trio esituses Mendelssohni briljantsed kontsertpalad kahele klarnetile ja klaverile, lisaks kuuleb Saint-Saënsi Klarnetisonaati, Schumanni Fantaasiapalsid ning Milhaud’ Scaramouche’i, Duo BUBREG2 esineb Telemanni, Levini jt. muusikaga.

Esituskoosseis ei ole juhuslik. Nii 15-aastane Tähe-Lee Liiv, Tallinnast pärit noor klaverimängija kui 17-aastane Kevin Klasman, Viljandis sündinud ning Tartusse Elleri kooli õppima läinud klarnetimängija ning Austriast pärit 17-aastane Bence Bubreg tutvusid Soomes Sibeliuse Akadeemias. Nad on kolmekesi valitud ennast täiendama Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelisse noorte muusikute klassi ning õpivad seal alates 2018. a sügisest koos. Sibeliuse Akadeemia on 2018. aastal valitud kuue maailma parima muusikakõrgkooli hulka.
Kontserdil esineb ka Bence noorem vend Márton, kellega koos Bence esineb laialdase rahvusvahelise tunnustuse pälvinud BUBREG2  duona. 

Klarnetist Kevin Klasman (s 2001) õpib Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis (õp Tõnu Kalm) ja Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelises noorte muusikute klassis (õp Tuulia Ylönen). 

Kevin on võitnud III koha Eduards Mednis’i XVI rahvusvahelisel konkursil, I koha konkursil “Parim noor instrumentalist” (2015), II koha (2016) ja II koha ning Grand Prix parima Rootsi loo esituse eest Rootsi rahvusvahelisel konkursil “Stockholm International Music Competition” (2017), I koha Saksamaa rahvusvahelisel konkursil “Rising Star Grand Prix” (2017), III koha Itaalia rahvusvahelisel konkursil “Concorso Internazionale per Clarinetto” (2017), II koha kolme kooli puhk- ja löökpilliõpilaste konkursil, II koha Lätis Eduards Mednis’i XX rahvusvahelisel konkursil “Young Musician” ja I koha Riia kammermuusika festivalil “We play Music with Friends“ (2018).

Kevin on osalenud Harri Mäki, Guntis Kuzma, Björn Nymani, Christoffer Sundqvisti, ja Matthew Hunti meistriklassides.

Tähe-Lee Liiv õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni ning alates sügisest 2018 Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawastsjerna klaveriklassis.

Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil: 2017. a saavutas ta III koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017″.  2018. a oli ta finalist rahvusvahelisel Chopini nim pianistide konkursil Narvas, võitis I preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil San Dona di Piaves ning I preemia ja eripreemia Mart Saare muusika interpretatsiooni eest (olles noorim osaleja) Suure-Jaani muusikafestivali raames toimunud I Mart Saare nim pianistide konkursil. Suvel 2018 saavutas Tähe-Lee Chioggia rahvusvahelise muusikafestivali pianistide konkursil alla 16-aastaste vanuserühmas II koha ja 2018 oktoobris rahvusvahelisel konkursil “Virtuosi per musica” Tšehhis, Usti Nad Labemis – II kohta. 2019 jaanuaris pälvis ta esimese koha oma vanuserühmas Kolme kooli konkursil Tallinnas ning veebruaris 2019 eripreemia virtuoossuse eest konkursil “Nordic Junior Piano Competition” Rootsis.

Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Chioggia Kammerorkestri, Alion Baltic Festivali Sümfooniaorkestri (Sergei Stadleri juhatusel) ja Virumaa Kammerorkestriga.

Ta on osalenud alates 2017 aastast regulaarselt Konstantin Bogino meistrikursustel Bergamos, korduvalt prof Arbo Valdma pianistide kursusel Pärnus ning Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Bashkirovi, Ivari Ilja jt. meistriklassides.

Duo BUBREG2, kuhu kuuluvad vennad klarnetist Bence Bubreg ja saksofonist Márton Bubreg, on loodud 6 aastat tagasi. Saksofon ja klarnet kui pillid on omavahel tihedalt seotud, jäädes siiski nii tooni kui tasakaalu poolest kontrastseks. Tulemuseks on eriliselt kaunis kooskõla. 

Bence õpib klarnetit Harri Mäki juures Sibeliuse Akadeemias ja Max Baueri käe all Innsbruckis. Márton õpib saksofoni Müncheni Muusikaakadeemias Koryun Asatryani klassis.

Kaks noort muusikut on viimastel aastatel võitnud mitmeid rahvusvahelisi võistlusi, sealhulgas Osaka International Music C, Mercandante (Itaalia), Grand Prize Virtuoso (Austria), Köles István (Ungari) jt.

Duo BUBREG2 on pühendunud modernsele muusikale. Nad teevad tihedat koostööd kaasaegsete heliloojatega, mängides sageli nende teoste maailmaesiettekandeid. 

Duol on aktiivne kontserttegevus. 2017. a debüteerisid nad New Yorgis Carnegie Hall’is. Tänu võidule 52. Concertino Praga International Radio Competition’il ning Helena Karaskova auhinna võidule jaanuaris 2018, toimus duol fantastiline kontsertturnee ilusates Lõuna-Böömi linnades.

Sel hooajal on duol tihe esinemisgraafik: kontserdid Wiener Konzerthaus’is, ISA festivali avakontserdil ja raadio ORF Austria juubelikontserdil, kontserdireisid Andorras, Šveitsis ja Tšehhis ja palju muud. Koostöös Tšehhi Raadioga on ilmumas nende esimene CD.