Fresh 1Mõisamängud
Fresh. Parajalt päikest ja veidike lund
Sibelius 150
Egert Leinsaar (viiul), Karin Sarv (vioola), Villu Vihermäe (tšello)

Kavas: Jean Sibelius: Keelpillitrio g-minor, Iannis Xenakis: keelpillitrio

3.11.2015 kell 12 Anija mõis, Harjumaa
3.11.2015 kell 14.15 Viimsi mõis, Harjumaa
4.11.2015 kell 11 Lauka kool, Hiiumaa
4.11.2015 kell 13.10 Emmaste mõis, Hiiumaa

Soome läbi aegade kuulsaima helilooja Jean Sibeliuse üle võime uhked olla meiegi – eks oli ta esimene, kes põhjala muusika nõnda vägevalt nähtavale tõstis. Olulisim osa ta loomingust on seitse võimsat sümfooniat, kus võib kujutleda tumedate kuusemetsade kohinat, põhjamaa üksildust ja tunnetada looduse suurust ning kus on kohal ka ugrilastele omane nimetu äng. Vähem tuntud, ent sama jõuline ja omapärane on tema kammermuusika – laulud, kvartetid, duod ja Keelpillitrio, mis tuleb sel kontserdil esitusele.

Kui Sibelius esindab Euroopa põhjapoolseimat kanti, siis kreeklane Iannis Xenakis lõunapoolseimat. Xenakis õppis paralleelselt muusikaga ka arhitektuuri ning elas suurema osa elust Pariisis, kuhu ta emigreerus poliitilise põgenikuna. Oma mõlemal erialal saavutas ta suure tunnustuse. Mõnda aega töötas ta koos XX sajandi ühe olulisima arhitekti, modernismi pioneeri Le Corbusier’ga. Arhitektuurne mõtlemine, matemaatiliste süsteemide kasutamine ja ruumitaju, lisaks tohutu fantaasia ja julgus katsetada tundmatut avalduvad ka tema helikeeles. Xenakist peetakse üheks II maailmasõja järgseks olulisimaks avangardistiks ja teisitimõtlejaks.

Selles sarjas esinevad Eesti kõrgeima tasemega ja rahvusvaheliselt tunnustatuma orkestri, Tallinna Kammerorkestri muusikud sedapuhku kammerkoosseisudena.