Scaramouche
Jandra Puusepp (saksofon), Kevin Klasman (klarnet), Tõnu Kalm (klarnet), Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver),
Kavas: Milhaud, Martinu, Beethoven
Kontserdi nimilugu – Darius Milhaudi kolmeosaline Scaramouche paneb muhelema kindlasti nii noore kui kogenuma kuulaja. Itaalia commedia dell´ arteśt (it. k ‘kunstikomöödia‘) pärit koomiline tegelaskuju kerkib silme ette erinevates tempodes – tegemist on saksofonirepertuaari tõelise pärliga. Lisaks manab Tšehhi muinasjutud silme ette Bohuslav Martinu muusika – sonatiin klarnetile ja klaverile ning selle kõrval on kavas väärikas koht majesteetlikul kaheosalisel Beethoveni klaverisonaadil nr 27. Kahel klarnetil ja klaveril kõlab särtsakas Mendelssohni kontsertpala.
Esinejatest lähemalt:
Klarnetist Kevin Klasman (2001) õpib Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ja Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelises noorte muusikute klassis Young Musicians’ International Class. Õpetajateks on Tõnu Kalm ja Tuulia Ylönen. Eelnevalt olen õppinud Külli Teearu, Hannes Altrov juures.
Konkurssidest on ta võitnud 2015. a. III koha Eduards Mednis’i XVI rahvusvahelisel konkursil ja I koha konkursil “Parim noor instrumentalist”, 2016. a. II koha ja 2017. a. II koha ning Grand Prix parima Rootsi loo esituse eest Rootsi rahvusvahelisel konkursil “Stockholm International Music Competition”, 2017. a. I koht Saksamaa rahvusvahelisel konkursil “Rising Star Grand Prix”,
III koht Itaalia rahvusvahelisel konkursil “Concorso Internazionale per Clarinetto”, 2018. a. II koha kolme kooli puhk- ja löökpilliõpilaste konkursil, II koha Lätis Eduards Mednis’i XX rahvusvahelisel konkursil “Young Musician” ja I Koht Riia kammermuusika festivalil “We play Music with Friends“
Meistriklassid: Harri Mäki, Guntis Kuzma, Björn Nyman, Christoffer Sundqvist, Matthew Hunt.
Meedia: https://sakala.postimees.ee/4225903/suur-puhendumine-aitab-elus-palju-saavutada
Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, kus 2018 a. kevadel lõpetas 8. klassi. Tähe-Lee osaleb alates 2017/2018 õppeaastast Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Bergamos. Alates sügisest 2018 õpib Tähe-Lee Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelises noorte muusikute klassis Young Musicians’ International Class Hui-Ying Twastsjerna klaveriklassis.
Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta 3. koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas 1. koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee II koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Konkursil Eesti Kõla saavutas ta 2014 a. II ja 2015 a. III koha. 2017. a. Saavutas ta 3. koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017″. 2018 a. oli ta finalist rahvusvahelisel Chopini nimelisel pianistide konkursil Narvas, võitis 1. preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil San Dona di Piaves ning 1. preemia ja eripreemia Mart Saare muusika interpretatsiooni eest (olles noorim osaleja) Suure-Jaani muusikafestivali raames toimunud I Mart Saare nimelisel pianistide konkursil. Kõige hiljutisem saavutus (2018 juulis) on Chioggia rahvusvahelise muusikafestivali pianistide konkursil alla 16-aastaste vanuserühmas 2. koht ning üle 16-aastaste vanuserühmas (14-aastasena!) Chioggia sümfooniaorkestri solisti konkursi võit.
Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “Lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (2017 a. Beethoven – Klaverikontsert nr 1 ja 2018 a. Chopin – Klaverikontsert nr 2) ning Chopini Klaverikontserdiga nr 2 ka Alion Baltic Festivali Sümfooniaorkestriga, Sergei Stadleri juhatamisel. Sügisel 2018 esines Tähe-Lee Virumaa Kammerorkestriga Toivo Peäske juhatamisel, esitades terve Chopini Klaverikontserdi nr 2.
Ta on osalenud korduvalt prof. Arbo Valdmaa pianistide kursusel Pärnus ning Hande Dalkilic’i, Natalia Sucharevichi, Irina Zahharenkova, Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Bashkirovi, Vladimir Ogarkovi, Jura Margulise, Carlos Jurise, Michael Bulycher-Okseri, Age Juurikase ja Mati Mikalai ja Ivari Ilja tundides ja meistriklassides.
Tähe-Lee Liivi kohta rohkem infot: http://kammermuusikud.ee/tahe-lee-liiv/
Jandra Puusepp alustas muusikaõpingud plokkflöödi, flöödi ja saksofoni erialal Võrus. Aastatel 1997–2001 õppis ta G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Virgo Veldi saksofoniklassis. Aastal 2005 lõpetas Jandra Eesti Muusikaakadeemia cum laude, juhendajaks jätkuvalt Virgo Veldi. Ta on end täiendanud Viini prof. Otto Vrhovniku juures, 2006. aasta suvel osales Jandra Viini Ülikooli saksofoniorkestri koosseisus World Saxophone Congressil Ljubljanas. Ta on koostööd teinud ERSO, NYYD Ensemble`i, Tallinna Kammerorkestri, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri ja XXI sajandi orkestriga ning ansamblitega SaxEst ja Bipolar. Jandra on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esiettekandja, esinenud festivalidel Eesti Muusika Päevad, NYYD, Improvizz ja EMTA Sügisfestival. 2007. aasta sügisel osales koos Malle Maltisega Amsterdamis rahvusvahelise uue muusika festivali Gaudeaumus-Week raames toimunud live-elektroonika projektide konkursil, 2008. aasta alguses ECMCT (European Course for Musical Composition with Technologies) ja EMTA koostööprojekti “Interaktsioonid live-elektroonikaga” kontsertidel Tallinnas ja Helsingis. Aastatel 2011–2013 kuulus Jandra European Saxophone Ensemble´i koosseisu. Ta on saksofonikvartett Quattro Quarti liige ning Eesti Saksofoniühingu asutajaliige ja juhatuse liige, lisaks töötab ta Rapla ja Nõmme Muusikakoolis saksofoniõpetajana.
Kontserdil on kaastegevad ka Kevini õpetaja Tartu Elleri koolist, Vanemuise orkestri klarnetist Tõnu Kalm ja Kammermuusikute kunstiline juht, pianist Diana Liiv.