20180910_192137Mõisamängud 2018/2019

Romantiliselt ja rütmikalt
Mia Ruubel (viiul), Rahel Peäske (vioola), Tähe-Lee Liiv (klaver) 
Kaastegev Diana Liiv (jutt, klaver)
Kavas: Chopin, Rääts
25.09.2018

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2018-2019 on sarja 11. hooaeg. Käesoleva hooaja esimese poole teema on “noortelt-noortele” – fookuses on noored kammermuusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka noorte muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Noored artistid – Mia Ruubel (viiul), Rahel Peäske (vioola) ja Tähe-Lee Liiv (klaver) esitavad kava kus kõlab romantiline Chopini klaverikontsert number 2 kõrvuti rütmika Jaan Räätsa trioga number 2 viiulile, vioolale ja klaverile. Kui romantiline klaverimuusika harmoneerub kaunite mõisasaalidega ideaalselt, siis Jaan Räätsa muusika omakorda manab kontrastina silme ette tööstusrevolutsiooni – otsekui vaimukalt rütmikad masinad. Esitatavaid teoseid tutvustab pianist Diana Liiv. 

Miia Ruubel õpib Tallinna Muusikakeskkoolis, VIII klassis. Tema eriala on viiul ja õpetajaks tunnustatud ja tuntud, legendaarne Tiiu Peäske. 
Viiuliõpingutega alustas Miia juba 6.aastaselt ja tänaseks on tema esinemisi, läbi aastate, märgitud erinevate preemiatega. 
 Palju kordi on Miia üles astunud TMKK avalikel, pidulikel Gala-kontsertidel, samuti soleerinud Tallinna Kammerorkestri (TKO) ees,  kellega koolil on traditsiooniks juba aastaid toimuv kontserdisari “Kivimäe Virtuoosid”. 
Aastatel 2015 ja 2017 toimunud rahvusvahelisel konkursil Noor Muusik, võitis Miia mõlemal korral II koha. 2018 II koht Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil “Parim Noor Instrumentalist”  ja samal aastal pälvis laureaadi tiitli ja eripreemia Soome helilooja teose parima esituse eest X Eesti noorte Keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus.
Sellel suvel sai Miia võimaluse osaleda ESYO “European Spirit of Youth Orchestra” kontserttuuril Itaalias, kus ajavahemikul 06.juuli – 04.august esineti erinevates Põhja-Itaalia ja Sloveenia linnades.
 
Tähe-Lee Liivi kohta infot: http://kammermuusikud.ee/tahe-lee-liiv/