Viljandi Muusikakooli jõulukontsert Viljandi Pauluse kirikus, 10.12.201629693806_2048458095479493_1298181973_oMõisamängud 2018/2019

Konzertstücke
Kevin Klasman (klarnet), Tõnu Kalm (klarnet), Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Mozart, Mendelssohn, Prokofiev, Stravinski 

Kontserdi koosseis ei ole juhuslik. Nimelt nii 15-aastane Tähe-Lee Liiv, Tallinnast pärit noor klaverimängija, kui 17-aastane Kevin Klasman, Viljandis sündinud ning Tartusse Elleri kooli õppima läinud klarnetimängija tutvusid Soomes Sibeliuse Akadeemias. Mõlemad on valitud ennast täiendama Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelisse noore muusiku klassi ning õpivad alates 2018 sügisest Soomes. Sibeliuse Akadeemia on 2018 aastal valitud kuue maailma parima muusikakõrgkooli hulka. Tähe-Lee ja Keviniga koos esinevad ka Kevini Elleri kooli õpetaja, eesti üks suurepärasemaid klarnetiste, Tõnu Kalm ning Tähe-Lee ema, pianist Diana Liiv. 

Kontserdi nimilugudena kõlavad Mendelssohni briljantsed kontsertpalad Kevini, Tõnu ja Tähe-Lee esituses  kahele klarnetile ja klaverile, lisaks kuuleb veel Mozarti võluvat klarnetikontserti, Stravinski soolopalasid klarnetile ning Prokofievi virtuoosset Tokaatat klaverile. 

Kontserdil esinejad ka räägivad esitatavast muusikast.

Klarnetist Kevin Klasman (2001) õpib Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ja Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelises noorte muusikute klassis Young Musicians’ International Class. Õpetajateks on Tõnu Kalm ja Tuulia Ylönen. Eelnevalt olen õppinud Külli Teearu, Hannes Altrov juures.

Konkurssidest on ta võitnud 2015. a. III koha Eduards Mednis’i XVI rahvusvahelisel konkursil ja I koha konkursil “Parim noor instrumentalist”, 2016. a. II koha ja 2017. a. II koha ning Grand Prix parima Rootsi loo esituse eest Rootsi rahvusvahelisel konkursil “Stockholm International Music Competition”, 2017. a. I koht Saksamaa rahvusvahelisel konkursil “Rising Star Grand Prix”,

III koht Itaalia rahvusvahelisel konkursil “Concorso Internazionale per Clarinetto”, 2018. a. II koha kolme kooli puhk- ja löökpilliõpilaste konkursil, II koha Lätis Eduards Mednis’i XX rahvusvahelisel konkursil “Young Musician” ja I Koht Riia kammermuusika festivalil “We play Music with Friends

Meistriklassid: Harri Mäki, Guntis Kuzma, Björn Nyman, Christoffer Sundqvist, Matthew Hunt.

Meedia: https://sakala.postimees.ee/4225903/suur-puhendumine-aitab-elus-palju-saavutada

Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, kus 2018 a. kevadel lõpetas  8. klassi. Tähe-Lee osaleb alates 2017/2018 õppeaastast Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Bergamos. Alates sügisest 2018 õpib Tähe-Lee Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelises noorte muusikute klassis Young Musicians’ International Class Hui-Ying Twastsjerna klaveriklassis. 

Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2011 aasta sügisel võitis ta 3. koha Eesti Noorte Pianistide Konkursil “Ferenc Liszt 200” Tallinnas ning 2012 kevadel saavutas 1. koha Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide Konkursil Tartus. 2014 aasta alguses saavutas Tähe-Lee II koha TMKK õpilaste konkursil Con Fantasia. Konkursil Eesti Kõla saavutas ta 2014 a. II ja 2015 a. III koha. 2017. a. Saavutas ta 3. koha ning eripreemia Tõnu Kõrvitsa klaveripala parima esituse eest rahvusvahelisel konkursil “Young Musician 2017″.  2018 a. oli ta finalist rahvusvahelisel Chopini nimelisel pianistide konkursil Narvas, võitis 1. preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil San Dona di Piaves ning 1. preemia ja eripreemia Mart Saare muusika interpretatsiooni eest (olles noorim osaleja) Suure-Jaani muusikafestivali raames toimunud I Mart Saare nimelisel pianistide konkursil. Kõige hiljutisem saavutus (2018 juulis) on Chioggia rahvusvahelise muusikafestivali pianistide konkursil alla 16-aastaste vanuserühmas 2. koht ning üle 16-aastaste vanuserühmas (14-aastasena!) Chioggia sümfooniaorkestri solisti konkursi võit.

Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “Lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (2017 a. Beethoven – Klaverikontsert nr 1 ja 2018 a. Chopin – Klaverikontsert nr 2) ning Chopini Klaverikontserdiga nr 2 ka Alion Baltic Festivali Sümfooniaorkestriga, Sergei Stadleri juhatamisel. Sügisel 2018 esines Tähe-Lee Virumaa Kammerorkestriga Toivo Peäske juhatamisel, esitades terve Chopini Klaverikontserdi nr 2. 

Ta on osalenud korduvalt prof. Arbo Valdmaa pianistide kursusel Pärnus ning Hande Dalkilic’i, Natalia Sucharevichi, Irina Zahharenkova, Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Bashkirovi, Vladimir Ogarkovi, Jura Margulise, Carlos Jurise, Michael Bulycher-Okseri, Age Juurikase ja Mati Mikalai ja Ivari Ilja tundides ja meistriklassides.

Tähe-Lee Liivi kohta rohkem infot: http://kammermuusikud.ee/tahe-lee-liiv/