KLAVERIJUTUD

Hooaja 2020-2021 UUS KAVA:

Klaverijutud. Uinuv kaunitar

67A5A371-7BD7-4BF7-AB4F-1D2AB8786714FE0E3B9B-5C13-4C7D-94BE-2B3BBAC56ECD

EC241AA9-545C-4BFB-8822-626DF9645B86Pianist Diana Liiv mängib klaveril seadeid Pjotr Tšaikovski kuulsast balletist “Uinuv kaunitar” koos videoinstallatsioonilt kõlava orkestrisaatega ning jutustab igihalja muinasloo sellest, kuidas printsess jääb needuse mõjul sajaks aastaks magama ning ärkab kauni printsi suudlusest. Jutu ja muusika juurde näeb ekraanil ka katkendeid nii Pjotr Tšaikovski balletist kui selle ainetel loodud ikoonilisest Walt Disney multifilmist. Vanemate klasside õpilastele lisandub väike ülevaade helilooja Pjotr Tšaikovskist ning tema loomingust.  

Klaverijutud on kontserdisari, mis on suunatud lasteaia-ealistele väikelastele ning kõikides vanuseastmetes kooliõpilastele.

Kontserdisarja autor, pianist Diana Liiv on juba alates 1998. aastast tegelenud klassikalise muusika lastele ja noortele sobivas vormis tutvustamisega ja elavas esituses klassikalise muusika viimisega haridusasutustesse. Sellel eesmärgil on loodud peale sarja “Klaverijutud” ka kontserdisari “Mõisamängud”, mis viib eesti parimate interpreetide esituses klassikalist muusikat mõisakoolidesse. Koostööd on tehtud muuhulgas Eesti Kontserdi ning Tallina Filharmooniaga. Ilmunud on kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut ja CD-plaati: “Klaverijutt. Neli heldet haldjat”ning “Klaverijutt. Võluvitsa vägi”.

Kontserdisari populariseerib klassikalist muusikat ning vastavalt vanuseastmele arendab noore kuulaja vastuvõtlikkust muusikalisele kogemusele ja/või toetab õppekavas olevate teadmiste omandamist. Sarja kontserte saab üldjuhul tellida lasteadadesse ning koolidesse kohapeale aga kokkuleppel saavad asutused ka kontserdile tulla kohalikesse kontserdipaikadesse (kultuurimajadesse, rahvamajadesse, muusikakoolidesse jne). 

Lae alla isetäidetav PDF plakatifail: Klaveritjud. Uinuv kaunitar. Plakatifail

Klaverijutud. Uinuv kaunitar

Praktiline info:

Kontserdikava lasteaedadele (lapsed alates ca 3. eluaastast) kestab 30 min. Koolilastele on kava pikkus 45 min. Võimalus on võtta kaasa digiklaver ja piltide kuvamistehnika, teretulnud on kohapeal olemasolevad vahendid. Kava saab esitada ka vene keeles juhul kui on kohapeal tõlkeabi.

 

Piletiinfo: 

võimalus väljastada nii pileteid kui arvet vastavalt kokkuleppele. Piletihind on kokkuleppel ca 2-3 eurot, seda on võimalik vastavalt vajadusele muuta.

 

Hooajal 2020-2021 saab sarjas Klaverijutud tellida ka eelmistel hooaegadel kavas olnud programme “Loomade karneval”,  “Luikede järv”, “Pähklipureja” ja “Võluflööt”